avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 873 soluții astăzi
Forum Activitate pamina

Activitate pamina

buna seara as avea si eu o intrebare,stie cineva vre-o firma serioasa care duce oameni la munca in strainatate?am luat legatura cu mai multe firme si toate zic ca duc,eu am mai luat teapa o data tot cu o firma acreditata pt asa ceva? ce ar trebui sa stiu pt afi sigura ca firma respectiva nu este tepara? am citit pe forum ca nu prea exista firme serioase,foarte multi oameni s-au plans ca au luat teapa.va multumesc
Discuție TVA diminuat
ce inseamna "baza impozabila de tva a fost diminuata"?
se ia in considerare o cerere catre registrul comertului daca o trimit prin posta cu confirmare de primire? cererea este pt a vedea ca mi-am dat demisia din functia de administrator unde inca nu am fost inlocuita
deci trebuie sa trimit la registrul comertului cererea de demisie insotita de cerere catre registru?
buna ziua as dori si eu sa stiu ce exista de facut daca mi-am dat demisia din functia de administrator anul trecut in vara si nici pana acum nu am fost inlocuita la registrul comertului inca apar ca administrator la societatea respectiva.ce pot sa fac ?am inteles ca trebuie sa trimit o cerere facuta catre registrul comertului insotita de demisia mea,cu confirmare de primire.este adevarat?stie cineva?va multumesc
buna ziua ,acum un an de zile mi-am dat demisia din functia de administrator a unei societati cu cerere de demisie conform art 31/1990 si 26/1990 ,cererea era inregistrata la firma si aprobata de asociatul unic.si acum am aflat ca inca nu am fost schimbata de la registrul comertului figurez in continuare ca admionistrator ce am de facut?cum pot rezolva aceasta situatie? astept raspuns .
mama a avut un acident de munca in urma caruia a ramas imobilizata la pat,si era angajata cu program de 8 ore accidentul sa intamplat intr-o joi pe la ora 12,de aceea in rezolutie se speculeaza ca era in timpul librer si o scot pe ea vinovata,ceea ce se nu este adevarat,detin toate actele care dovedesc acest lucru inclusiv certificat medicolegal.de aceea tin sa cred ca procurorul de la avrig si administratorul de la firma sunt pe mana,pt ca eu am trimis toate actele doveditoare.
da dar scrie in ea ca sa fac contestatie direct la procurorul ierarhic superior,si am mai facut contestatie la una primita tot de la avrig si nu a luat nici-o masura pt ca, cred ca acesta este pe mana cu firma pentru care am facut plangerea penala.nu stiu ce sa mai fac pt ca de un an si jumatate este dosarul la el la avrig si trimite cate un raspuns la care zic ca sa facem contestatie.
buna ziua,as dori si eu sa stiu cum sa incep o contestatie impotriva rezolutiei,primite de la prim procuror Avrig,aceasta contestatie trebuie sa o fac la procurorul ierarhic superior sibiu.si daca stie cineva adresa unde trebuie trimisa la sibiu.va multumesc
Răspuns la discuția Plangere impotriva rezolutiei
multumesc pt raspuns la asta m-am gandit si eu