avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 581 soluții astăzi
Forum Activitate mihailescucr

Activitate mihailescucr

Si ce acte imi trebuie+copie de pe certificatul de handicap pentru a deveni PFA si a face firma pe numele meu?
Buna ziua! Eu sun persoana cu handicap gradul 2 accentuat. Pot face firma pe numele meu?
Discuție Plata chiriei
Buna ziua. Cineva a inchiriat la mine un spatiu. Are sa-mi dea 500 ron pe chirie.Vreau sa stiu ce fac daca acesta nu achita chiria. Exista pedepse pentru chiriasii rauplatnici?
Buna ziua! Sunt o persoana cu handicap accentuat,vreau sa stiu ce patesc patronii(angajatorii) care nu respecta legea care î-i obliga sa angajeze persoane cu handicap.
Buna ziua. Sunt o persoana cu handicap accentuat,vreau sa stiu daca pot sa-mi infiintez o firma(asociatie familiara sau persoana fizica) chiar daca sunt o persoana cu handicap. Voi fi scutit de la plata impozitului pe societate?
Buna ziua! Sunt o persoana cu handicap accentuat gradul 2. As avea drept de munca chiar daca sunt persoana cu handicap accentuat gradul 2? As putea sa ma angajez undeva?
Primesc un ajutor special de 237lei. Pot face un imprumut la o banca?
Buna ziua! Sunt o persoana cu handicap accentuat. Vreau sa stiu daca pot sa fac un imprumut in lei la o banca. Pot sa fac un imprumut la banca? Pot sa iau credit de la banca?
Buna ziua! Sunt o persoana cu handicap accentuat. Vreau sa stiu ce patesc patronii care nu angajaza persoane cu handicap? Ce sanctiuni prevede legea in cazul platii impozitului pe salariu al unei persoane cu handicap?:magic:B-)
Buna ziua! Sunt o persoana cu handicap accentuat. Raman cu gradul de handicap accentuat si dupa ce ma angajez undeva?