avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 424 soluții astăzi
Forum Activitate cioatamircea

Activitate cioatamircea

Răspuns la discuția Votul persoanei bolnave psihic
Va multumesc d-nul Admin! Va doresc o zi placuta!
Răspuns la discuția Votul persoanei bolnave psihic
stiu ca nu au drept de vot,dar cum as putea sa fiu sigur ca nu va vota cineva in locul mamei mele? Nu exista o optiune(in baza actelor medicale) ca presedintele comisiei sa poate sa anuleze acel cnp de la dreptul de vot? Va multumesc!
Răspuns la discuția Votul persoanei bolnave psihic
dar din cate stiu,persoanele bolnave psihic,nu au drept de vot. Atunci nu ar trebui sterse sau eliminate din lista de votare?
Buna dimineata! Mama mea este bolnava psihic(dementa mixta),a fost internata intr-un spital de psihiatrie. La externare,eu am semnat ca raspund pentru ea.Va rog sa-mi spuneti daca am dreptul sa cer comisiei(presedintelui comisiei)de votare sa imi acorde un buletin de vot anulat(in cazul ca apare pe lista de votare)pentru mama mea. In cazul ca pot sa cer acel buletin de vot anulat,va rog sa-mi spuneti cum ar trebui sa procedez. Va multumesc anticipat
Va multumesc! Va rog sa-mi mai spineti: Cat costa vista medicala+testul psihologic si daca cazierul pt.examen se scoate dela politia locala sau de la politia judeteana? Cu stima,va multumesc!
am atestat de 5 ani,am inteles ca ma pot prezenta la examen,fara sa mai fac cursuri. Va rog sa-mi spuneti daca este necesara vista medicala(eventual alte documente),cam cat costa examinarea pentru obtinerea permisului si mopedul(scuter),de tip chinezesc,cu 2 locuri in ce categorie intra?

Lucrez de 2 ani la o firma,care cred ca a intrat in faliment(nu sunt sigur).Nu stiu sigur daca in ultimele luni nu mi-a fost platita contributia la stat. As avea drept la somaj? Cum as putea sa aflu daca mai sunt angajat si daca mi se plateste contributia? Cum as putea sa aflu sigur daca e in faliment firma sau nu?Daca a intrat in faliment,angajatorul are obligatia sa-mi plateasca contributia pana la data intrari in faliment?Cu stima va multumesc anticipat!
va rog sa-mi spuneti daca se poate circula cu mopedul(scuterul) daca nu am permis,doar atestat. va intreb deoarece am auzit tot felul de vorbe,uni spun ca se poate dar nu am prea vazut circuland cu scutere si nu as vrea sa am probleme,in cazul ca nu e voie. VA MULTUMESC ANTICIPAT !
Discuție noul cod rutier
in prezent am atestat pentru a circula cu scuterul.Va rog sa-mi spuneti daca din acest an este nevoie de permis pentru a circula cu scuterul,daca este necesara si vista medicala pentru a obtine permis pentru a circula cu scuterul,cat costa examinarea si daca am ceva avantaje(facilitati),fata de cei care nu au atestat.Va multumesc anticipat!