avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 207 soluții astăzi
Forum Activitate danajuga64

Activitate danajuga64

Răspuns la discuția Dovada lipsa spatiu de locuit
Asa am procedat dar ei mi-au dat o adeverinta din care reiese ca nu am locuinta si terenuri in zona de domicilu
De unde pot procura un act care sa ateste faptul ca nu am locuinta sau terenuri pe teritoriul Romaniei, aceasta fiindu-mi necesara intr-o alta tara din UE pentru obtinerea unei locuinte sociale?
Răspuns la discuția SALARIU NERIDICAT
dupa dizolvare administratorul nu mai are raspundere pentru perioada functionarii?
UN FOST SALARIAT POATE CERE PLATA DREPTURILOR NERIDICATE DE LA O SOCIETATE CARE A FOST DIZOLVATA?
Discuție GDPR
Cum se iregistreaza in revisal contractul de munca al Responsabilului cu protectia datelor cu caracter personal, deoarece desi exista in cor cod pentru aceasta functie, in revisal nu se regaseste?
Care este impactul Legii 677/2001 asupra unui de partament Resurse Umane dintr-o institutie cu 400 angajati?
Ce formalitati trebuiesc efectuate la angajare si respectiv la transmiterea datelor in REVISAL?
- Un salariat al societatii (srl) are si calitatea de administrator. Ca salariat are un salariu lunar conform functiei pe care o ocupa, iar ca administrator nu primeste nici o indemnizatie. Poate avea calitatea de administrator (nefiind asociat) fara sa fie remunerat?
- Poate fi schimbata functia din CIM cu un act aditional in cea de Administrator firma Societate Comerciala, sau trebuie facut contract de mandat? In situatia in care am intocmi un act de mandat cum ar trebiu incetat actualul CIM?
SALARIATA CARE IN LUNA IULIE INTRA IN CONCEDIU PRENATAL ARE DREPTUL LA INTREG CONCEDIUL DE ODIHNA PENTRU ANUL IN CURS SAU NUMAI PENTRU LUNILE LUCRATE PANA LA INTRAREA IN CONCEDIU PRENATAL?
Pentru care din codurile de indemnizație concediu medical nu se plătește impozit ?
Discuție medicina muncii
Buna ziua,
as dori sa stiu daca la contractul de munca cu timp partial(unde salariatul nu are functia de baza) este necesar examenul de medicina muncii la angajare.
de asemenea protectia muncii, este necesara?
va multumesc