avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 738 soluții astăzi
Forum Activitate tatianamicu

Activitate tatianamicu

Răspuns la discuția vinzare teren
multumesc frumos.
Discuție vinzare teren
buna ziua
detin prin act de donatie de la parinti un teren si vreau sa il vand. As dori sa stiu ce imi revine ca vanzator sa platesc la stat sau la notar. Va multumesc frumos
Discuție REVISAL
am un salariat care a fost detasat pe perioada 01.06.2012-31.10.2012, iar cu data de 01.11.2012 si-a depus demisia. Cum trebuie sa procedez la revisal. Mai trebuie sa fac decizie de incetare detasare daca este o decizie pe aceasta perioad?
Va multumesc
Discuție co-detasati
in perioada detasarii 5 salariati nu si-au efectuat CO aferent perioadei lucrate (01.01.2012-31.10.2012), incepand cu data de 01.11.2012 si-au facut cereri de demisie. Compensarea sau plata CO cine trebuie sa o faca?(societatea unde sunt angajati sau societatea unde au fost detasati. Va multumesc.
de la o societate s-au detasat un numar de 5 salariati pana la data de 30.11.2012, dar cu data de 01.11.2012 toti salariatii si-au depusa demisiile. In conditiile acestea ce forme se intre societati?
Discuție demisii
sunt salariat la o societate dar pana pe 10 noiembrie sunt detasat la o alta unitate si cu data de 31 oct. as dori sa imi dau demisia, cu se procedeaza. Va multumesc
Discuție Radiere pfa
o persoana este inregistrata la adm.financiara ca PFA, dar nu a avut nici un venit (din ianuarie 2009-prezent) cum se poate radia din evidenta adm.financiare?
trebuie sa mai plateasca ceva?
multumesc
Discuție detasare
daca se intrerupe detsarea la cererea angajatorului mai devreme de data stabilita cand se opereaza in Revisal?
buna ziua,
as dori sa stiu daca pot depune dosarul de pensionare anticipat a unui salariat detasat la o alta societate inainte de a se finaliza detasarea