avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 875 soluții astăzi
Forum Activitate florinbalas

Activitate florinbalas

Buna ziua
Daca accesez fonduri europene pentru masura 6.1 este in valuare de 50.000euro pentru tanarul fermieri care doreste sa fac o ferma de animale.
doresc sa stiu daca eu scriu in planul de afaceri ca cumpar teren si animale 50 capre plus o sala de muls si grajdul asta trebuie sa fac.
Si pentru masura 6.3 este masura pentru familie de 15.000euro care planul de afaceri este mai mic eu trebuie sa cumpar un teren si 25 animale un grajd si o sala de muls asta trebuie sa fac asta in seamna ca trebuie sa fac nu alt ceva
doresc un raspuns.
Buna ziua
Am luat un credit in anul 2009 si in care a fost totul bine la inceput iar din anul 2012 nu am mai putut sa platesc creditul si acuma sunt amenintat cu excutare silita dar eu nu am niciun bun pe numele meu suma pe care trebuie sa o platesc la BRD este de 6000 de lei.
Va rog sa imi spuneti daca eu accesez fonduri europene poate sa imi afecteze cand eu voi lua bani de la UE.
Răspuns la discuția Contabilitate SRL-D
dar de ce oare nu pot sa imi tin contabilitatea?
BUNA ZIUA

Doresc sa stiu daca fac un curs de contabilitate pot sa imi tin firma mea
evidenta la pomicultura si cresterea animalelor


Va Multumesc
buna ziua


Buna ziua

doresc sa stiu daca imi fac SRL+D pot sa iau de la stat 10.000EUR
chiar daca nu am eu niciun ban
Care sunt actele necesare pentru a demara afacerea cu pomicultura catina
ex plan de afacere etc


Buna ziua

doresc sa stiu daca imi fac SRL+D pot sa iau de la stat 10.000EUR
chiar daca nu am eu niciun ban
Care sunt actele necesare pentru a demara afacerea cu capre
ex plan de afacere etc
buna ziua doresc sa stiu cate capre pot creste in gospodaria mea propie
de 1680mp fara ca sa primesc amenda
care este nr de capre care pot creste


o zi buna
Discuție Credit
Buna ziua

Doresc sa stiu daca rog pe un prieten sa imi fac un credit pot face un angajament de plata prin notar ca eu voi plati ratele pana la finalizarea creditului


Va Multumesc!
buna ziua

doresc sa stiu daca o Mama nu a lucrat niciodata poate sa aiba un ajutor pentru cresterea copilului dat de primarie si unde trebuie sa mearga
care sunt actele necesare
Buna ziua

1Doresc sa stiu daca am facut 3 imprumuturi la diferite banci acum 4 ani pot sa transfer creditele mele pe numele fratelui meu.
2Poate sa aiba o problema negativa daca eu accesez fonduri nerambursabile
si ma gaseste cu datori la banci.
3Daca imi fac un imprumut PEF fizica autorizat are fro problema daca intrecut am ramas cu restanta la banci.