avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 143 soluții astăzi
Forum Activitate adyr

Activitate adyr

el a oferit 600 euro anual dar mai sunt alte releie pe terenul primariei si am inteles ca primesc 1000 e anual
Buna seara . De cateva zile ma tot suna un operator de la digi mobil sa le inchiriez un teren extravilan pentru a instala un stalp de telefonie . Au cerut o parcela 12x12 mp. vreau sa precizez ca terenul este exact langa asfalt pe DN 58A Lugol-Resita la 1 km de sat Remetea Pogonici , este stalp de curent electric joasa tensiune la 200 m de teren. Operatorul a fost in zona si cunoaste locul unde am eu. A vrut un vecin sa-i inchirieze si nu dispune de acte de proprietate si la trimis la mine stiind ca am acte de proprietate. Intrebare este, ce suma as putea obtine pentru o inchiriere anual timp de 10 ani?
Răspuns la discuția Unde pot sa fac o reclamatie
Multumesc frumos pt. raspuns
Spunetimi sa rog unde pot sa fac o reclamatie, mai exact in 2015 s-a construit un dig de beton pe raul Pogonici Jud Caras-Severin. Si firmele care au lucrat la dig nu au respectat niste reguli cum ar fi : Au inchis un drum de acces pt utilaje, in terenurile agricole. Nu sa pus clapeta de sens unde trebuia adica au pus clapeta de sens undeva mai sus unde apa no sa aiba acces acolo numai constructorul are impresia ca urca apa la deal si pana sa ajunga apa acolo la clapeta se duce prin gradinile si gospodariile oamenilor. A ramas o portiune de dig pe care nu au mai terminat-o si mai sunt si alte nereguli. Receptia s-a facut acum doua saptamani si nu au mers sa vada lucrarea, sau uitat de pe pod au vb vreo 5 min si dusi au fost. Bani iau primit pe lucrari ne terminate si pe noi ne inunda apa mai rau ca inainte sa fie digul facut. Asa este la noi in ziua de azi. Vreau sa fac o reclamatie la nivel inalt nu in Jud Caras-Severin. Multumesc
Vreau sa candidez pentru functia de consilier local ca independent! Numarul persoanelor cu drept de vot este de 1600 pers. cate semnaturi, sustinatori imi trebuie pentru a putea candida? de unde si cand sa iau formularul pentru semnaturi? Pana cand se depun actele ? Va multumesc
unde pot depune o plangere impotriva asociatiei de curatare pasuni . Au primit o multime de bani ani de zile si nu au curatat nici un ha de pasune si oile nu mai au iarba din cauza spinilor. Mentionez ca vreau sa fac o plangere mai sus de judet sa se poata lua masuri ca la judet nu sau luat masuri nici nu au venit sa vada despre ce este vorba.
Va multumesc pentru raspuns
sunt electrician de meserie! 8 ani experienta in constructii civile, Ma deranjat faptul ca este o persoana cu doua fete pe care nu o poti vedea pe moment, De baut o bere, na dat nici cand am lucrat la el de zgarcit ce e. Ma chemat sai montez o lustra si peurma sa razgandit sa-i schimb in tot apartamentul.
In urma cu aproape un an am lucrat la un fost coleg de servici unde am schimbat incepand de la prize, intrerupatoare, lustre, am tras alimentare separat pentru masina de spalat, separat pentru doua prize la bucararie, legare mufe tv etc tot ce detine intrun apartament cu 2 camere, la terminare am zis ca poate am si eu nevoie de el ca doar am fost colegi si nu m-am socotit cu el. Cand m-am intalnit cu alti colegi am aflat de la ei ca, in urma cu ceva timp m-a vorbit pe la spate, din cele auzite l-am sunat si iam cerut sa imi dea niste bani inprumut adica 500 lei unde ia adus intr-o parcare. Acum ma suna sa_i dau bani ca a facut plangere la politie, nu au fost martori cand mia dat, si nici nu am facut ceva la mana. Intrebarea mea este ? Ce poate sa imi faca daca a facut plangere? pot sa merg sa depun si eu o plangere la politie k i-am lucrat mai mult decat acest bani pe care iam cerut ca sai recuperez de la el pentru lucrarile facute in apartament? Nu este o suma mare de bani dar nu vreau sai dau ca ma crede prost adica eu sai dau bani si el ramane cu lucrarea facuta de mine, am vb cu el iam zis ca ce am facut eu in apartament costa 700 lei si el a zis ca nu-i pasa sai dau bani cei 500 lei
Am sa merg sa vad cat costa taxa ca pe net imi arat 752 e si nu vreau sa platesc atat, e mult la o masina E2. Am sanse sa dau statul in judecata si sa o inmatriculez fara taxa? multumesc