avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 686 soluții astăzi
Forum Activitate cattalinr

Activitate cattalinr

mulțumesc, aceste prevederi din lege le cunosc iar AGA am si avut dar nu dorește nimeni, întrebarea era de obligații mai am demisionand

Adam Grecu a scris:

Cititi si dvs. prev. L 196/2018, pe aceasta speta. Dvs. trebuie sa va continuati activitatea pana cand se alege un nou Cex. De fapt, dvs. va revine obligatia convocarii AG si alegerea unui nou Cex.
Cer scuze daca aceste lucruri erau cunoscute de catre dvs.

bună seara
sunt președintele asociației de proprietari și mi-am dat demisia împreună cu cex-ul, nu a fost propus nimeni și bineînțeles nici votat un alt cex, vă rog să-mi spuneți ce obligații mai am in continuare dacă am demisonat
mulțumesc
buna ziua,
va rog sa-mi comunicati cum se imparte consumul de apa diferenta rezultat dintre bransamentul blocului si apometrele locatarilor, proportional cu consumul sau nr de persoane, va rog lege si art
va multumesc ptr ajutor
bună ziua
sunt președintele asociației de proprietari, firma mea poate desfășura activitatea de curățenie imobil ptr asociația unde sunt președintele?
mulțumesc
Răspuns la discuția casa bani
administrator
Discuție casa bani
buna ziua,
va rog sa-mi comunicati daca pot pastra in casa de bani mai mult de 1000 lei ptr mai mult de 24 ore si in ce conditii dar la inchiderea lunii deja sa-i fi depus in banca
multumesc mult,
Discuție contract
buna ziua,
un administrator de imobil care are contract de munca in alta parte poate avea la bloc contract de conventie civila?
multumesc,
buna ziua,
va rog sa-mi spuneti care este articolul din noua lege 196/2018 in care se specifica ca, copii de pana la 3 ani nu mai pot fi scutiti de la plata cheltuielilor pe nr de persoane
multumesc,
buna ziua,
un vecin doreste sa-si deschida magazin in apt lui de la parterul blocului, va rog sa ma lamuriti daca-i trebuiesc semnaturi doar de la cei cu care se invecineaza sau de la toata asociatia
va rog un raspuns daca se poate pe lege si articol
multumesc foarte mult=D>=D>