avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 885 soluții astăzi
Forum Activitate voichita4075

Activitate voichita4075

Rica Ramurica sunteti copil sau parinte de aici nu se intelege....Totusi de ce i ar ramane doar coilului si nu si celuilalt sot care nu are nici o vina ca sotul/sotia a murit Stiti bunurile sunt muncite de parinti si nu de copii desii primesc si ei ce li se cuvine
detin mostenire fara succesiune din anul 1990/acte /Platesc impozitul tot de atunci pe numele meu.Intrebarea mea este Pot sa fac actele fara succesiune pe numele meu?Am auzit ca este o lege din 1992 care ar facilita acest lucru. Va multumesc!
Răspuns la discuția Succesiune
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
MERGETI SI VEDETI DACA SUNT AVOCATI!!!
Din nefericire nu sunteti singura care a ti patit asta.Si mie mi s a intamplat si nici macar nu m a intrebat daca sunt de acord sa mi pileasca dintii sau nu,.mi a pilit 8dinti buni sa mi puna 4 masele.la partea de jos nu i am mai dat voie pt ca nu a pilit in aceas zi,Rezultat cei de jos ii am si acum dupa 10 ani iar sus placa.Eu nu am avut timp si documente si am ramas asa/ mutilata/.Nu este rau daca puteti si aveti documente sa va cautati dreptatea.
Răspuns la discuția Cadastru și intabulare
da
Soțul meu a murit de 13ani și nu am făcut succesiunea.Intrebarea mea este:pot sa fac cadastru și intabularea fara succesiune?Menționez că imobilul este pe numele meu .
6 din 7 utilizatori consideră
acest răspuns util
ce dragut ,,,a avut grija de mama in casa lui.....dar sa nu aibe dreptul la mostenire nu????
Buna dimineata.Sunt plecata din tara ,vecina mea care are casa pe hotar cu spatele spre curtea mea a hotarat sa si sparga zidul si sa si puna fereasta fix spre curtea mea.In conditiile in care stia ca nu sunt de acord cu acest lucru.Intrebarea mea este urmatoarea;Ce pasi trebuie sa fac pentru a impiedica acest lucru ?Vreau sa mentionez ca nu am facut inca succesiune dupa parinti si nici nu pot inca sa mi permit acest lucru deocamdata
Discuție cum sa procedez
Bunica mea a murit acum trei saptamani,Locuia impreuna cu fostul sot.care nu a vrut sub nici o forma sa ne lase sa o aducem in Bucuresti pentru a fii inmormantata in cavoul acesteia unde este inmormantat si fiul ei/tatal meu/ spunând ca totusi a fost sotia lui atatia ani si ca vrea sa o aiba in cimitirul din loc unde locuieste el.Pana aici totul este ok.Ne a spus ca el vrea sa vanda locul de veci al bunicii ,Eu nu sunt de acord pt ca acolo este inmormantat tatal meu este al bunicii eu fiind singura mostenitoare ,Problema este ca eu nu am nici un act ,nici macar certificat de inmormantare si ce este mai rau este ca ea dupa divort si a pastrat numele lui deci el poate sa vanda acest loc fara probleme......?Va multumesc
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nu stiu la ce relatii te referi cand spui ca in Romania se accepta.Dar daca stii ce inseamna cu adevarat o RELATIE dintre un baiat si o fata minora afla ca(NU SE ACCEPTA) nici macar in Romania