avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 594 soluții astăzi
Forum Activitate tinutz

Activitate tinutz

Răspuns la discuția conventie
va rog un raspuns,sau nu cunoasteti aspunsul
Discuție conventie
Buna ziua,
Am primit o oferta de la o companie prin care in baza unei conventii incheiate intre parti ,eu ma oblig sa le asigur facilitatea sa se conecteze la o priza din locuinta si ei platesc consumul total al casei lunar. Au nevoie de curent electric pentru a alimenta un releeu gps din zona si eu sunt cel mai aproape de releu. Eu am contract de furnizare al energiei electrice cu enel. Locuinta este proprietate particulara. Intrebare: legal este permis sau simplu schimb furnizorul si gata?
Multumesc.
multumesc
buna seara,
daca este permis aprovizionarea de produse din market cumparate pe baza de factura si revinzarea acestora cu alt pret in magazine autorizate,if.ii etc
Răspuns la discuția Contract de colaborare
multumesc
buna ziua,
am firma i.f ,magazin mixt,comert,daca in relatiile de colaborare cu firmele de la care ma aprovizionez pot sa cer comision in functie de rulaj lunaan,
buna ziua,
am firma i.f din 2007 comert,si acum doresc sa schimb in i.i pentru ca doresc sa pot sa fac angajari.
va rog sa ma ajutati cu pasi care trebuie urmati.
multumesc.
multumesc frumos.
buna ziua,
am firma inteprindere familiala impreuna cu sotia,din anul 2007 comert,
intrebare: sotia a fost aleasa viceprimar,daca este obligatoriu sa iasa din afacere pentru a nu fi incompatipbila sau poate sa fie si in firma si viceprimar
multumesc
multumesc,fiica mea este studenta,poate sa fie adaugata in componenta if,deci sotia se retrage si fiica intra in afacere,atunci poate functiona firma,ce dezavantaj are fiica studenta