avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 436 soluții astăzi
Forum Activitate corneliaanca

Activitate corneliaanca

Răspuns la discuția Dosar civil
Nu înțelegem de unde, Radu Cristina este angajata la SC x
Discuție Dosar civil
Pe rol judecarea cauzele faliment privind pe debitor SC...,, creditor SC.., creditor Radu cristina...
Ce înseamnă creditor Radu Cristina?
Am cumparat o casa si contorul enel nu este la limita propietatii ci in curte.Montarea a avut loc in 2017.Eu vreau sa fac gard siatunci contorul nu va maifi accesibil.Cum il pot muta dar nu pe cheltuiala mea?Este vreo lege care spuneca ar fitrebui montat la limita propietatii?
Fiica mea a divorțat în 2013.S a stabilit pensia 150 lei(un singut copil),nu s a menționat 25%din venit..Acum ex sotul are salariu in jur de 5000 lei pe luna.Ce trebuie sa fac sa se recalculeze pensia alimentara.Cum poate fi întreținut un copil cu 150 lei.
Multumesc
Răspuns la discuția Somaj
Dar vechimea merge pe perioda medical?

Cornel Vasile a scris:

Concediul medical il duceti la AJOFM care-l va calcula si-l va plati.

Concediul medical suspenda perioada de somaj , care se va prelungi exact cu durata concediului.

Discuție Somaj
Buna seara,sunt in somaj din luna iunie 2017.Acum sunt internate de 2 săptămâni.
Pe perioada cm merge vechimea?
Cine plătește cm?
Multumesc
Dupa tata decedat daca nu are bunuri se face mostenire,succesiune
Răspuns la discuția Succesiune
Este obligatoriu?
Eu,ca fiica nu pot face succesiunea dupa mama ptca nepotii nu au facut succesiunea dupa frrati mei decedati.

Av. Gabriel Klein Kiritescu a scris:

Buna ziua,
Puteti dezbate succesiunea de pe bunica chiar daca dupa copii defuncti ai ei nu s-au facut succesiunile.
Poate le faceti pe toate o data.

Discuție Succesiune
Vrem sa facem succesiunea dupa bunica.Are 5 copii,doi in viata 3 decedati.Pt cei decedati vor fi prezenti copii lor.
Putem face succesiunea dupa bunica daca nu a fost facuta succesiunea si mostenirea dupa copii decedati???
Răspuns la discuția Mostenire bunica
Nu,acel teren agricol nu a fost menționat în actul în care este trecuta casa și curtea.
Noi am scos de la primarie ca sunt 3 moștenitori pt terenul agricol dar dna notar care a făcut și mostenirea în 96 si la care urmeaza sa facem mostenirea pe terenul agricol spune moștenește doar cel care a moștenit casa,pt ca la ea este trecut ca unic mostenitor fiul care a luat casa.După care puter sa dam și la cei 2 parte lor SAU SA MERGEM ÎN INSTANTA SA FIE RECUNOSCUȚI TOȚI 3 MOȘTENITORI?!