avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 951 soluții astăzi
Forum Activitate Ana Maria Coman

Activitate Ana Maria Coman

Răspuns la discuția Mostenire
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
actiune in instanta avand ca obiect partaj.
Răspuns la discuția taxe succesiune
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Daca sufera de alzheimer va trebui sa formulati o actiune in instanta avand ca obiect punere sub interdictie si numire turore.
Referitor la taxe, acestea cresc dupa primii 2 ani de la deces. 1% din valoarea bunurilor mostenite, impozitul catre stat.
Răspuns la discuția Taxa de timbru
Incercati sa platiti la un oficiu postal apropiat de dvs, deoarece s ar putea sa intampinati mici probleme, in sensul sa va ceara sa depuneti dovada ca ati achitat online, cu stampila bancii.
Răspuns la discuția Recurs
depuneti cererea de ajutor in cadrul dosarului aflat pe rolul inaltei curti.

utilizator16eu a scris:

Pai nu stiu exact ori la barou ori la instanta care este investita sa soluționeze procesul deoarece
data trecuta m-au trimis de la unii la altii.
Av. Gabriel Klein Kiritescu a scris:

Buna seara,
Cum ati solicitat initial ajutor public judiciar pentru avocat din oficiu asa faceti si acum.



Nu. formulati o cerere scrisa prin care ii aduceti la cunostinta intentia de a devenii membru. in cazul in care nu primiti raspuns sau respinge cererea, va adresati instantei de judecata.

da

Maryana@ a scris:

potrivit art 2 alin 3 Normele tehnice de completare a registrului agricol pentru perioada 2015-2019 din 29.04.2015, (3)Toate datele din registrul agricol, atât pe suport hârtie, cât şi în format electronic, au caracter de interes public şi trebuie să fie corecte din punctul de vedere al proprietăţii termenilor utilizaţi, sub aspect gramatical, ortografic, ortoepic şi, după caz, sub aspectul punctuaţiei, conform normelor academice în vigoare, potrivit prevederilor Legii nr. 500/2004 privind folosirea limbii române în locuri, relaţii şi instituţii publice. Asta inseamna ca o persoana poate solicita informatii din registrul agricol al altei persoane?

Răspuns la discuția titluri de proprietate false
verificati, inainte de a formula plangere la dna, daca nu cumva este o eroare ce poate fi rectificata.

alexandrubt13 a scris:

daca s au facut titluri de proprietate false adica s au schimbat amplasamente se poate reclamala dna pe cei din primarie care au gresit inclusiv si pe cel care i s a eliberat titlul fals ?????????????

Daca vi s-a admis cererea in instanta si trebuie ca agentia pentru mediu sa va restituie banii (ceea ce inteleg ca nu s-a intamplat), nu deschideti un alt dosar ci mergeti cu hotararea respectiva la un executor.

butcrysty a scris:

Hotarare Judecatoreasca din 2017 - a curtii de apel Oradea - depusa la Agentia Fondului de Mediu - am asteptat pana la 30 iunie , termen care este obligatoriu pentru restituirea taxei auto .. si nici macar nu stiu unde imi este dosarul , ma plimba de la economic la general si tot asa .
Ce se paote face? Sa mai deschid un proces?

Actiune in instanta in termen de 6 luni de la data comunicarii raspunsului primariei.
Răspuns la discuția Ce trebuie sa fac?
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Poate sta in Romania deoarece este sotul dvs inca. Depuneti actele de divort din nou.