avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1931 soluții astăzi
Forum Activitate florinnedeianu68

Activitate florinnedeianu68

Daca nu am facut taxa de succesiune , pot sa fac un contract de comodat cu o persoana pentru a lucra pamantul?
Răspuns la discuția Executare silita
Acest conflict cu firma de telefonie a inceput in data de 01 06 2012 am mesajele pe calculator cu numere de inregistrare la convorbirile telefonoce cu cei de la aceasta firma , intre timp din octombrie 2013 eu am fost trecut in somaj si nici pana la acea data nu rezolvasera cu semnalul.
Am avut probleme cu o firma de telefonie mobila din cauza semnalului si le-am spus ca nu mai platesc abonamentele pana nu remediaza problema . Firma de telefonie a dat cazul meu unei firme de recuperare si acum aceasta firma spune ca propus dosarul meu catre un cabinet de avocatura . Asi vrea sa stiu ce se poate intampla in continuare cu mine si mentionez ca nu am bunuri mobile , imobile sau altfel de bunuri pe numele meu . Si asi dori sa stiu daca executarea silita se prescrie si dupa cat timp. VA MULTUMESC !
Tatal meu a murit in anul 2012 ,iar eu locuiesc impreuna cu familia si mama in aceeasi locuinta . Mentionez ca mai am o sora care locuieste in alta localitate si care nu ridica pretentii la mostenire. Asi dori sa stiu ce acte trebuie facute pentru ca eu sa raman unic mostenitor?
Discuție Creante
cum ma pot executa silit daca eu nu am nici un bun mobil sau imobil pe numele meu sinici sertviciu?
ce inseamna executare silita?
am fost abonat la o firma de telefonie mobila in ultimul an de contract nu mai aveam semnal la telefoane deci nu le puteam folosi timp de 12 ore cat lucram. Le-am sesizat problema dar nu au remediat problema asa ca am hotarat sa nu le mai platesc abonamentul , dar ei predat datoria mea unei firma de recuperare creante care imi tot trimite scrisori prin care imi cer sa achit datoria . Ce pot sa-mi faca cei de lafirma de recuperare daca eu nu platesc datoria?va multumesc!
pe 4 10 2013 am intrat in somaj si firma la care am lucrat nu ne-a dat jumatate din salariu pe luna iunie si cand am facut lichidarea nu ne-au dat adeverinte pentru ca am lucrat ture de noapte timp de 17 ani. cum putem sa ne luam banii si adeverinta ? va multumesc!
In cartea de munca figurez ca angajat venit prin transfer de la o alta unitate adica 1 08 1996 iar pe fisa de lichidare de la firma la care mi-a facut lichidarea figurez de la 19 09 1997 . care se ia in calcul cartea de munca sau fisa de lichidare?
vreau sa stiu daca pe perioada preavizului firma nu trebuia sa-mi dea salariul integral si nu 75% ca la cei lalti angajati care au ramas?