avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 716 soluții astăzi
Forum Activitate isal

Activitate isal

Buna ziua
Care este procedura preluarii unei societati prin aport de capital?
Ma refer la faptele prevazute de art 9 alin.1,lit.b si c .
Buna seara !
Dupa cat timp se prescrie o fapta de evaziune fiscala cu un prejudiciu de 200000 Ron .
Multumesc !

Răspuns la discuția Pedeapsa cu supraveghere
Multumesc, presupuneam ca va fi amenda pentru ca prejudiciul este mic numai vroiam sa stiu daca mai am vre-o speranta ca prima pedeapsa sa nu fie influentata
.
Buna ziua , am o pedeapsa de 5 ani cu supraveghere din care s-a scurs 3 ani si de curand sunt cerecetat intr-un dosar de evaziune care este posibil sa imi dea amenda penala, imi poate spune cineva cum imi influenteaza acesta din urma prima pedeapsa?
Multumesc !
Buna ziua , va rog sa-mi spuneti cum este cea mai simpla cale de a-mi ceda drepturile de mostenitor a averii din partea parintilor catre alta persoana !
Multumesc !
Discuție Executare banca
Buna ziua daca am un credit la banca si nu am alte bunuri pe care se poate pune executare decat casa parintilor (eu fiind singurul mostenitor), dar inca nu am dezbatut mostenirea , parintii mei nu mai sunt in viata, deci daca nu am dezbatut mostenirea si casa este inca pe numele lor poate executa banca acest bun ?

Multumesc !
Buna ziua, daca am o datorie la banca,alte bunuri nu am decat casa parinteasca pe care o voi mosteni si intrebarea mea este, se poate face executare pe casa parintilor daca inca nu este dezbatuta mostenirea?

Multumesc !
Multumesc
Buna ziua, daca lucrez in strainatate cu contact de munca strain se poate executa silit salariul pe care-l iau in strainatate pentru un credit pe care l-am avut in tara si trecut in executare ?
Multumesc , o zi buna !