avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 573 soluții astăzi
Forum Activitate andreigabriell

Activitate andreigabriell

restanta la o banca in 2013 neplatita ,trimisa la o firma de recuperare si transformata intr-o poprire pe salariu luna septembrie 2017 de un executor! SE POATE CONTESTA ,CUMVA?
Răspuns la discuția Plata C.A.S.S. individual
multumesc pentru raspuns !!!

persoana in cauza a fost coplata la sot in ultimele 6 luni trebuie sa mai platesc 6x contributia
este normal ca o profesoara sa nu bage un elev in ex.bacalaureat la matematica
pe motiv ca stie sigur ca nu -l trece ?

ce poate face in asemenea conditii?
ce documente imi sunt necesare pentru un contract independent cu C.a.S.?
daca nu am venituri in ultimii 5 ani trebuie sa platesc 5 x contributia cas; si daca am mai lucrat cate o luna 2 in ultimii 5 ani ?
Discuție Situatie RABLA
proprietarul unei masini dacia de 20 ani vechime a decedat ; fiul poate beneficia de acea masina la programul rabla ? ce conditii trebuie sa indeplineasca masina?
sotul decedat 59 de ani si 11 luni activ in campul muncii cu o vechime pana la data decesului de 40 de ani ; sotia 58 de ani care beneficia de coplata la asigurarile de sanate pana la data decesului sotului

Poate beneficia de asigurarile de sanatate ?
pot obtine amanarea aplicarii pedepsei ...conform NCPP art.83 pentru conducerea sub influenta bauturilor alcoolice cu val. 2.05 in sange tinand cont ca este prima contraventie si prima infractiune in 12 ani; fara victime si accident ? ...si sunt subofiter la ISU ...procesul judecandu-se la tribunalul militar
sotul decedat la varsta de 59 de ani cu 40 de ani vechime (invatamant) ; sotia casnica 57 ani si 5 luni
intrebare !!! dreptul la pensie de urmas trebuie cerut in 30 de zile de la moartea sotului ; daca sotiei i sa oferit sa lucreze 2 luni pana la terminarea anului scolar mai poate lua pensia de urmas
buna ziua as dori un sfat !!!!
am luat un credit de la IFN 3500 Ron
am convenit sa platesc dupa 8 saptamani total credit !!!!
Suma datorata dobanzi + tot ceea ce este legat de credit este ok .Problema este ca mi-a mai cerut 800 ron pentru un comision pentru plata la domiciliu !!!!
INTREBARE ?odata ce am platit creditul integral nu inteleg la ce sa mai platesc un comision de plata la domiciliu daca respectivul nu va mai veni pentru incasare rate?

multumesc frumos !!!!
Discuție Revolutionar?
Sunt Constantin din Arges....la Revolutia din 1989 ma aflam inrolat in armata romana
la Timisoara chiar in timpul evenimentelor revolutionare.

Intrebarea me este:
POT BENEFICIA DE VREUN DREPT tinand cont ca pana acum nu am beneficiat de nimic?

am poze care atesta acest fapt