avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1004 soluții astăzi
Forum Activitate elly80

Activitate elly80

Bună ziua! Care sunt pașii de urmat în vederea cumpărării unui apartament prin credit ipotecar? Am semnat precontractul, banca ne da creditul,dar nu știu mai departe, se merge la banca pentru credit și ipoteca și apoi la notar pentru contractul de v/ c? Mulțumesc anticipat!
Bună ziua!
As avea nevoie de un sfat in urmatoarea problema: intentionez sa cumpar un apartament intr-un imobil nou, dezvoltat de o persoana fizica care, in vederea obtinerii finantarii necesare, a ipotecat terenul pe care e construit blocul! La ce anume trebuie sa fiu atenta la momentul semnării actului de v/c? Și ce acte trebuiesc cerute dezvoltatorului? Mulțumesc anticipat!
Buna ziua! Poti avea 2 contracte individuale de munca la 8 ore? Mentionez ca lucrez in spital 8 ore in ture si am ore suplimentare de week- end,al 2 lea job este într-o gradinita! Multumesc anticipat
Răspuns la discuția Act neatacabil
Nuuu
Răspuns la discuția Act neatacabil
M- am lămurit,il iau pe numele meu!
Multumesc din suflet pt implicare!
Răspuns la discuția Act neatacabil
Îl cumpăr eu cu banii mei,deși traiesc in concubinaj ,banii sunt ai mei dar l-am trecut pe tata titular pe cont ,ma gândeam sa il cumpăr pe numele tatălui ca sa nu îl împart cu nimeni
Răspuns la discuția Act neatacabil
Poate nu m- am exprimat corect,nu vreau sa il împart cu nimeni ,nici dupa căsătorie,sa fie un bun al meu!
Discuție Act neatacabil
Buna ziua! Doresc sa achiziționez un apartament pe numele meu,ce act nu poate fi atacat de către concubin si fratele meu? Multumesc anticipat!
Buna seara! As vrea sa intreb cum se poate proceda in cazul in care vreau sa cumpar un apartament care este ipotecat. Ce acte trebuie sa imi aduca proprietarul? Cum sa ma asigur ca e totul ok, ca ipoteca este ridicata? Multumesc
Buna ziua! Doresc sa cumpar un apartament care se află sub credit ipotecar,care sunt pasii de urmat?