avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 746 soluții astăzi
Forum Activitate silviatobias

Activitate silviatobias

Si daca nu luam avocat si nici nu se prezinta ? Ce se poate intampla?
Buna ziua am o intrebare si as dori sa mi raspunda un avocat sotul meu are o infatisare la tribunal luna aceasta unde este incadrat la leg 318 alin 12 adica confirmarea renuntari urmariri penale la legea 318 alin 12 ncpp problema ca noi suntem plecati din tara !!! Sotul trebuie sa vina in tara sa se prezinte la istanta in data care este procesul ????va multumesc astept un raspuns
Buna as vrea sa mi raspunda un avocat daca se poate sotului meu ia fost permisul de conducere anul acesta in romania pe 90 zile au trecut cele 90 de zile luna acesta cum am putea sa intre in posesia lui tinand cont ca suntem plecati din tara? Si nu ar mai vrea sa faca un drum pana in Romania?
Buna as vrea sa vorbesc cu un avocat am probleme cu fosta soție a soțului meu care tot timpul ma hărțuiește , ma amenita si ma jignește atata pe mine cât si pe copiilasi mei cum as putea sa o liniștesc aceasta persoana tin sa Menționez k nu sunt eu motivul separari dintre cei doi au un copil de 12 ani împreuna dar ea are in continuare ceva cu mine tin sa va Menționez k am înregistrări si mesajele de la aceasta persoana care nu imi da pace as vrea sa ma îndrume un avocat cum as putea sa o liniștesc sunt cu soțul meu de 7 ani căsătorită adică 2010si ei sunt divorțați din 2006 dar de atâția ani aceasta nu imi da pace am tot lasat o in pace Dar vad ca degeaba !! Va multumesc astept un raspuns
Răspuns la discuția cod civil marire pensie
problema este k fosta lui sotie nu se poate resemna cu ideea k el si a facut viata si ca inca are 2 copii si tot timpul ma agreseaza verbal atat pe mine cat si pe copi tin sa va spun k detin mesaje si inregistrari pe telefon prin care sunt amentitata si blestemata etc ..... stiu k este datoria lui de tata dar aceasta femeie cred k nu este in toate facilitatile mintale si tin sa mentionez k nu eu sunt motivul separari dintre ei doi !!!
buna ziua cu o intrebare sotul meu este in proces cu fosta sotie cu care un copil de 11 ani si cere marirea de pensie cu toate ca ia m platit pensia pana anul trecut in luna septembrie 2016 dupa care nu ia m mai platit o pentru ca fosta sotie nu i a mai dat copilul sa l vada !!!tin sa metionez k noi impreuna mai avem 2 copii gemenii impreuna si sotul nu lucra cu carte de munca(contract)lucra dar la negru :(!!va multumesc si astept un raspuns din partea unui avocat!!
Scrie ca i sa furat actele masini si permisul de conducere atata si unde a avut loc furtul asta scrie in denunt
Sotul a declarat furtul la politia din italia are la mana ca a avut loc furtul adică o denuntat ca ni sa furat documentele maşini si permisul de conducere a declarat ca masina este de la unchiul lui chestia este ca nu stim daca denuntia aceasta este buna hartia care i avem la mana este buna pentru a veni acasa cu maşina in românia astept un raspuns
Buna ma aflu in italia cu familia in vacanţă noi avem o maşină pe care sotul meu a dat o la schimb cu un audi noi suntem in italia cu această maşina Audi sotul meu nu au a trecut o pe nume in talonul masini se afla fostul proprietar care acesta a decedat dar sotul a facut schimb de maşini cu fiul acestuia care mi mai este un viata! !problema care Este ca noi suntem in italia masina este inmatriculata pe numele acestui om care mi mai este un viata si noua aici in italia ni sa spart masina si ne au furat toate documentele maşini si premiul de conducere al soţului si noi trebuie sa nr întoarcem in românia inapoi cu maşina? ??cum am putea sa facem?? ?si cum am putea sa scoatem alte documente la masina? ??va multumesc astept un răspuns urgent
bun comun numai a lui tata dupa mama sa facut sucesiunea