avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 683 soluții astăzi
Forum Activitate sainescualex1997

Activitate sainescualex1997

Buna ziua , am niste amenzi la primarie , si acum ca sunt angajat au inceput sa imi retraga banii pentru amenzi , problema este ca au trecut amenzile de la altcineva la mine si acum trebuie sa le platesc eu , le-am cerut sa imi arate procesele verbale ale mele sa vad daca am eu aceea suma de plata care zic ei dar nu vor sa mi le arate in nici un fel , ce as putea sa fac , sau sa apelez? Multumesc.
Discuție Platire amenda
Buna ziua , mi-a fost reținut talonul, certificatul de înmatriculare pentru anvelope uzate ( de poliția locala) in fine , amenda 580 lei etc, intrebarea mea este daca ma duc in RAR cu masina si fac autentificare etc , totul in regula , este obligatoriu sa plătesc amenda ca sa imi dea certificatul ? Multumesc.
Buna ziua , mi-a fost reținut talonul, certificatul de înmatriculare pentru anvelope uzate ( de poliția locala) in fine , amenda 580 lei etc, intrebarea mea este daca ma duc in RAR cu masina si fac autentificare etc , totul in regula , este obligatoriu sa plătesc amenda ca sa imi dea certificatul ? Multumesc.
Răspuns la discuția Luare in spatiu in alt Judet
Deci ideea este ca pe mine vrea sa ma ia in spatiu cineva din Deva ca sa fac buletinul la 18 ani. Intrebarea era daca pot sa il fac buletinul la Valcea daca ma ia in spatiu persoana din Deva sau trebuie sa il fac tot la deva.
ok multumesc.
Răspuns la discuția Luare in spatiu in alt Judet
pai nu vreau sa ma mut , ma interesa doar daca ma ia el acolo la deva in spatiu daca pot sa fac buletinul la valcea.
Buna ziua , am urmatoarea problema , daca eu sunt din valcea si vreau sa fac buletinul la 18 ani , poate sa ma ia in spatiu o persoana din alt judet de exemplu de la hunedoara , Deva? sau trebuie neaparat cineva din judetul valcea?
buna ziua , daca am amenzi de orice fel de circulatie, sau orice fel de amenda in afara de amenda penala ca de aia nu am , pot sa trec la vama sau ma afectaza cu ceva?
eu nu am rol pe casa
asta stiu ca poate sa il faca singura dar tatal ei a amenintato pe bunica ei ca daca o ia in spatiu o sa-i dea foc la casa si ca o bate.