avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 978 soluții astăzi
Forum Activitate zaicaioan

Activitate zaicaioan

Am fost angajat la o firma de transport ca sofer camion cu contractul in slovacia eu cu varul meu in echipaj 2 pe acelasi tir ...dupa 3 zile ne a dat un avans de cursa 300euro ,150 unu 150 altu, si dupa 2 saptamani am realizat ca in contract nu specifica ce i 65e pe zi doar salariu minim ...si cu mai multe informatii de pe internet si de la alti colegii din parcari ca firma este rau platnica atunci noi am realizat ultima cursa am descarcat si ia m lasat camionul in parcare ...am plecat cu cardul de motorina si am alimentat in romania de 7000 de lei ca sa ne recuperam banii ...La ce sa ma astept ?
Am fost sa imi scot cazierul si surpriza ca tot imi apare pe cazieri si doar am avut amanarea aplicari pedepsei 2 ani la serviciul de probatiune si am terminat de acuma 2 luni din cate stiu benefieciez de reabilitare de drept ce este de facut ?
cei de la judecatorie mi or zis ca trebuie sa fac o cerere la politie ceva de genu la caziere nu stiu ce sa mai cred
Răspuns la discuția Amanarea aplicari pedepsei
Va Multumesc domnule Patrascu insfarsit un avocat adevarat !
Răspuns la discuția Amanarea aplicari pedepsei
deci ca sa inteleg mai 3 ani de zile trebuie sa astept pt un cazier curat ?
Răspuns la discuția conducere fara permis
Salut in aceasta situatie am fost si eu ....Stiu cum e !!!o sa poti sustine examenul !!! depinde ce primesti de instanta ...Eu am fost la fel dar eu am facut accident fara permis plus ca eram baut si mi or dat 2 ani sa merg sa semnez si am dat de permis imd dupa cateva luni ce am fost condamnat bine dar cu alta scoala de soferi ,,,,ABEA ACU CEVA TIMP MI A TRECUT
Buna ziua . A trecut 2 ani de cand am fost condamnat cu amanarea aplicari pedepsei pentru conducere fara permis sub inf alc. si tot 2 ani am primit la serviciul de probatiune ...Tin sa mentionez ca imi apare in cazier si ca am fost condamnat in anul 2014 luna decembrie ....Intrebarea mea este cand mi se curata cazierul si ce este de facut ? ( si am terminat cu ei am sustin ultima semnatura in 2016 28 dec )
Ce sa zic a mai trecut ceva timp de cand nu am intrat pe acest site dar tin sa va anunt ca in caras - severin multi mi or spus ca trebuie sa am cazierul curat ca sa pot sustine examenul auto... in fine ma m mutat in timis si am facut scoala de soferi cu cazierul patat si am putut sustine examenul auto ...Tin sa recunosc ca am fost indrumat de un politist ce sa fac si cu acest domn am facut si scoala de soferi ....
Am fost prins la volan fara permis ....Pedeapsa pe care am primito a fost 9 luni art 335 si art 336 3 luni rezultand un an care mi sa anulat si mi a dat 2 ani cu supraveghere ....Intrebarea mea este cand pot sa imi fac si eu reabilitarea dupa cat timp cati ani ?
Am inteles . mai am o intrebare cand pot sa sustin examenul auto ? atunci cand intervine reabilitarea?
Buna ziua acuma ceva timp am fost prins la volan fara permis sub influenta alc. am fost condamnat anu l trecut ( 9/12 ) cu 9 luni suspendare pt art 335, 9 luni suspendare pt art 336 care 9 luni se contopesc + 3 luni in final un an si dupaia anularea aplicari pedepsei si mi a venit acasa sa ma prezint la serviciul de probatiune timp de 2 ani...Intrebarea mea este cand intervine reabilitarea de drept? Pentru ca am primit mai multe zvonuri sa zic asa ....si nu mai stiu ce sa cred #-o