avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1039 soluții astăzi
Forum Activitate alexandra_draghici24

Activitate alexandra_draghici24

Primaria Comunei Teliu de care apartin mi.a spus ca au un regulament intern care nu permite celor ce se afla in afara perioadei de angajare sa primeasca aceste tichete sau valoare proportionala cu perioada lucrata.
Ca la noi la nimeni!

Cornel Vasile a scris:

art.12 alin.2 din Normele de aplicare a OUG 8/2009.
[ link extern ]


Buna ziua aveti idee daca pot beneficia de tichete de vacanta pe anul 2020 daca am lucrat pana in data de 4 aprilie ?Am fost asistent personal 2 ani si 7luni dar mi.a decedat pacientul.Sunt in somaj 6 luni.
Răspuns la discuția Tichete vacanta
Nu stie nimeni?

alexandra_draghici24 a scris:

Buna ziua aveti idee daca pot beneficia de tichete de vacanta pe anul 2020 daca am lucrat pana in data de 4 aprilie ?Am fost asistent personal 2 ani si 7luni dar mi.a decedat pacientul.Sunt in somaj 6 luni.

Discuție Tichete vacanta
Buna ziua aveti idee daca pot beneficia de tichete de vacanta pe anul 2020 daca am lucrat pana in data de 4 aprilie ?Am fost asistent personal 2 ani si 7luni dar mi.a decedat pacientul.Sunt in somaj 6 luni.
Buna seara am intabulat o suprafata de teren de 3237mp din care folosesc 1363mp curte si casa am chemat un expert topograf care sa.mi faca identificarea terenului deoarece era o diferenta prea mare de teren care nu.mi iesea si imi apare gradina din spate pe care o face un vecin eu avand si succesiune si act de mostenitor cu suprafata 3237mp din care facea parte si gradina care era trecuta in Cf in urma CAP.ului pe care am primit din partea Prefectului ordin de intabulare cu drept de propietate conform legii 18/1991 .Am CF pe toata suprafata de 3237mp.Ce pot face in cazul in care vecinul nu.mi da gradina daca eu am acte pe ea?Multumesc.
Buna ziua am un teren impadurit in Teliu care se afla in extras Cf dobandit prin uzucapiune ,care a fost incadrat in rosu de firma care s.a ocupat de amenajament iar cei de la primaria Teliu spun ca fara o hotarare judecatoreasca nu mi.l pot da inapoi cui trebuie sa ma adresez pentru acest lucru?Multumesc
Discuție Pacient dializa
Bună ziua m.ar interesa sa știu un pacient care trebuie sa înceapă dializa cum poate beneficia de majorarea pensiei el având o pensie de 450lei și de ce acte are nevoie.Poate avea și un însoțitor dacă da ce trebuie făcut,mulțumesc!
Buna m.ar interesa sa radiez o mașină cu numere preferențiale iar numerele doresc sa le pun pe o mașină neînmatriculata care doresc sa o inmatriculez pe numele tatălui meu si nu stiu cum sa procedez având in vedere ca numerele sunt pe numele meu.
Răspuns la discuția Transfer impozit auto
Cei de la primaria Teliu spun ca nu au hotarare din partea consiliului local de scutire a majorarilor chiar nu pot face nimic? sa platesc majorari pe impozitul care l-am platit,nu e normal.
Buna ziua sotul si-a schimbat buletinul in 2.03.2011 adresa fiind la rural el pana in 2012 inclusiv a platit impozitul auto in Brasov in mediu urban,am cerut transfer dosar anul acesta in 25.01.2016 acesta ajungand la primaria teliu in mediu rural.Dupa multe demersuri am fost anuntata de cei de la primarie ca sotul trebuie inregistrat cu data de 2.03.2011,iar el trebuie sa achite si majorari in valoare de 171lei din data 2011 pana in prezent,lucru ce nu mi se normal daca eu in anul 2011-2012 am achitat la Directia Fiscala Brasov impozitul auto.Mentionez ca nu mi se pare normal ca atunci cand iti schimbi buletinul sa nu fi anuntat de cei de la primarie ce obligatii ai.Ce putem face?Va rugam ajutati-ne.