avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 717 soluții astăzi
Forum Activitate AureliaDochian

Activitate AureliaDochian

Bună ziua,vin cu rugămintea la dvs.sa ma sfătuiți cum pot întra în posesia unui PROCES VERBAL DE RECEPTIE DEMOLARE din anul 2009.In anul 2009 am autorizație de demolare casa veche după 2 luni am autorizație de construire casa noua. emise de Primăria sect.1.Dupa finalizarea demolării nu am facut și nici Primăria nu mi a cerut cand am luat autorizația de construire acel Pv receptie demolare.Sunt respinsa la cadastru din acest motiv.Cum se poate reglementa aceasta situație?Am tot fost la primărie și mi s a spus verbal ca s a prescris și drept dovada am fost si amendată .Multumesc frumos.
Neintocmire pv receptie demolare casa veche 2009.Cum îl pot obține de la Primăria sect 1.Multumesc
Buna ziua,
Va rog frumos sa-mi spuneti cand ma pot pensiona anticipat partial

Data nasterii:08.12.1961

Am vechime 34 ani si 9 luni

Multumesc frumos,
Buna ziua,
va rog frumos sa-mi spuneti cum se procedeaza si ce acte sunt necesare pentru cumpararea unui loc de veci de la o persoana fizica. Mii de multumiri.
O zi minunata!
Răspuns la discuția Cand ma pot pensiona
Multumesc frumos.O zi minunata!
Buna ziua,
Va rog frumos sa-mi spuneti cand ma pot pensiona anticipat sau anticipat parti

Data nasterii:14.09.1960

Am lucrat - 01.10.1979 - 20.05.2012
29.04.2014 - 31.12.2015

Somaj - 07.06.2012 - 07.06.2013

Multumesc frumos!
Multumesc frumos,
O zi minunata!!
Buna ziua,
va rog sa ma sfatuiti cum trebuie sa procedez - incepand cu data de 01.01.2016 am incetat contractul individula de munca.(am intrat in categoria persoanelor fara venit). Am citit ca persoanele fizice care nu obțin venituri sunt obligate să achite contribuția la sistemul public de sănătate (CASS), conform prevederilor noului Cod fiscal.
Lamuriti-ma va rog, daca eu voi face demersurile la Admin.Financiara ca sa fiu coasigurat la sotul care este incadrat mai trebuie sa platesc CASS? Multumesc frumos.
Buna ziua,va rog frumos sa ma lamuriti daca este corect cum s-a procedat:societatea la care am lucrat a fost data in franciza( administrator se cheama sau agent).Contractul de munca a fost incheiat cu data de 27.10 la vechea societate urmand ca noua firma sa preia angajatii cu un nou contract incepand cu data de 27.10.a.c.Noul administrator mi-a cerut o copie dupa B.I.dar neavand (era la politie ptr.schimbare) am adus copia dupa B.I. pe data de 29.10.
Vi se pare corect ca sa-mi faca noul contrract de munca cu data de 30.10.2015
(eu raman descoperita 3 zile).Este corect cum a procedat?Multumesc.