avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 609 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters331166

Activitate ContSters331166

Răspuns la discuția Probleme cu vecinii
O cerere / declaratie depusa la politia comunitara din judetul/orasul/comuna/satul din care locuiti prin care precizati ceea ce va nedumireste ... Legea 61/1991
aveti aici tot de pe forum : www.avocatnet.ro/content/art...

Doar daca e ceea ce spuneti aici pe forum si e similar cu ceea ce spune legea

Este un conflict ...
Răspuns la discuția Taxa auto
Vezi daca te ajuta asta , poate e concludent :

www.avocatnet.ro/content/art...
Răspuns la discuția contract colaborare
In ce domeniu , toate au o incetare pe anumit domeniu , daca imi spuneti va dau si articol si lege , cum v-am dat in mesaj privat
patrascu razvan a scris:

Spuneti ca sunteti consumator, ati fost evaluat de către centrul de prevenire, evaluare şi consiliere antidrog? Ati fost inclus în programul integrat de asistenţă a persoanelor consumatoare de droguri?
Daca reusiti sa demontati acuzatiile si fiti achitat pentru infractiunea prev.la art.2 alin.1 din Legea 143/2000 si daca ati respectat protocolul programului integrat de asistenţă a persoanelor consumatoare de droguri, instanţa poate dispune si in cazul dvs, desi sunteti recidivist, renunţarea la aplicarea pedepsei sau amânarea aplicării pedepsei pentru infractiunea prev la art.4
Daca veti fi condamanat pentru ambele infractiuni, pedeapsa se executa in regim de detentie.


Poti cere la politie sau unde e sa te bage in programul consumatorilor de droguri cum a zis domnul avocat , ati mai avea o mica portita unde de-abia va strecurati sa iesiti basma curata din aceasta treaba , doamne ajuta .
Puteti dispune acest lucru aici : [ link extern ]

uitati-va bine si actionati , spuneti adevarul ca nu va omoara nimeni ...

cam aici puteti actiona in interesul dumneavoastra :

Serviciul Reducerea Cererii de Droguri
Tel: 021 323 30 30/ 21702, 021 316 44 77
Fax: 021 316.47.57
E-mail: prevenire@ana.gov.ro

Serviciul Monitorizarea Reducerii Ofertei de Droguri
Tel: 021 323 30 30/ 21720/ 21736
E-mail: monitorizare.oferta.droguri@ana.gov.ro


sau aici :
[ link extern ]

Tel-verde : 0 800 8 700 700
Răspuns la discuția Drept la proprietate
Mai concret ca nu am inteles mai nimic va rog ... fratele care a fost disparut a inviat si acum isi cere drepturile sau a fost rea credinta din partea dumneavoastra sa nu aibe parte de aceleasi drepturi legale prin dreptul de mostenire ?
In acest caz pentru a putea sa stingeti conflictul aferent si care v-a priciniut anumite pagube morale sau materiale va rog sa va uitati peste contractul de mostenire si sau sa ii cereti la sediul primariei printr-o petitie cerere toate actele aferente proprietatii si sa va uitati si peste actele aferente care sunt in proprietatea casei si a terenului in cauza ... daca nu exista nici un act doveditor pentru a face acest demers sau cum mama dumneavoastra a imputernicit prin cai legale ceea ce inseamna demolare / constructie va rog sa ma anuntati prin e-mail ( mesaj ) , voi incerca sa va ajut

P.S. : Va rog veniti cu mai multe detalii , nu mai scrieti doar ideea de baza .
Sper ca nu am deranjat conducerea site-ului iarasi .
detaliati va rog un pic apoi om vedea si cum va putem ajuta ... a fost in cadrul unei firme / a unei societati / a unei anchete administrative etc ??? Va rog sa detaliati ca sa putem ajuta in aceasta dilema , eu cu o idee ( lege / articol ) cine mai citeste sa vina cu altceva care sa fie in ajutorul dumneavoastra ...
avocat_lascoschi@yahoo.com a scris:

Pedeapsa neexecutata din Romania nu se ia in seama in Germania.

Daca va fi insa trimis in Romania ca sa execute pedeapsa dupa ce va fi condamnat in Germania vor aparea problemele referitoare la condamnarea anterioara.


Mai avem de invatat domnule avocat , statul german nu prea extradeaza hotii si orice gen , prefera sa-si consume banii pe detentia faptasului dar in orice caz nu pierde statul german sub nici o forma :)
Expulzarea pe banii cui se fac ? Al statului german ? Nu cred ar avea de castigat , pe banii statului roman ? In nici un caz , sa se spele pe cap tara respectiva cu el . Pe banii faptasului ? In nici un caz nu e prost sa-si faca pedeapsa in tara de unde e nascut si unde are bube in cap ( adica o fapta ispasita si cu rest de pedeapsa si de suspendare ( dupa caz ) .
E lux si hotel oricum unde e . Acum depinde ce avocat si-a ales in Germania , mai sunt avocati ca si-n Romania care spala bine urechile infractorilor care declara ca : hai sa recunosti ca iei atita sau etc ... sunt satul de lingusitori ca sa i se termine repede cazul :)))
Răspuns la discuția Infiintare firma videochat
Cu acceptul domnilor moderatori daca au placerea sa accepte :


[ link extern ]

Aici ai si legile aferente daca citesti

[ link extern ]
[ link extern ]
[ link extern ]
[ link extern ] /


Citeste intai bine legile daca nu intelegi , consulta un avocat si apoi incepi demararile pentru a face aceasta afacere dar ai mare grija ce iti impui pe viitor :

Sa dormi linistit pe perna ta sau vrei prostitutie cu paravan si apoi sa ai de suferit ...




P.S.: Rog moderatorii sa modifice daca am gresit cu ceva sau sa ajute la imbunatatirea raspunsului in cauza .

Cred ca ti-am dat o mana de ajutor daca nu e de ajuns rog cei care mai stiu legile din tara asta in aceasta breazla sa contribuie cu sinceritate si sa ajute . Dar oricum ne vindem dialovului daca ajutam la crearea unei retele de vanzare a corpului involuntar ( am pus umarul la asa ceva )

Am postat ceea ce inseamna legile , te poti uita si tu prin motorul de cautare google si sa iti culegi informatiile necesare , un minim de cunostiinte la PC si de interes propriu daca vrei sa iti pui la punct o retea de acest gen .
Răspuns la discuția Redeschidere dosar penal
Mergeti si faceti o intrevedere cu Domnul chestor / comandant de politie / sau cerere scrisa prin care sa va indrume sau un avocat sa aibe initiativa sa va explice ce si cum de aici de pe forum .