avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 926 soluții astăzi
Forum Activitate Iunian

Activitate Iunian

Pentru cineva care a fost condamnat 4 ani pe 23-10-1999 ,eliberat conditionat pe 12 -02- 2002 1 Luna 15-02-2011-----15-03-2011 cand se poate face reabilitarea judecatoreasca ? si daca este neaparat nevoie de un domn avocat ?
Discuție Despre divort
Dupa o cearta cu sotia ,cel mai bun prieten al meu a bagat divort , asta prin noiembrie 2014 La nervi . Nu s au prezentat nici unul dintre ei la tribunal niciodata .Anul trecut , in luna iunie au primit o Comunicare Incheiere-Suspedare Civila . Acum au primit iar o citatie (Februarie ) , si nu s au prezentat iar E clar ca nu vrea sa mai divorteze ,dar e rusine sa se prezinte in instanta Ce urmeaza ?
Azi am fost vizitat de oamenii legii de la Arme si munitii .Au constat ca am permisul de port arma expirat din 2013 .Specific ca este permis de arma nelatala ,pe care il tineam in cutia metalica cu pistolul cu aer comprimat . Ma-m uitat pe permis si nu are data de expirare , nici macar data de aplicare a vizei . Am inteles de la D-nii politisti ca se vizeaza la 5 ani si trebuia sa stiu ( de unde sa stiu ? ) La ce ma pot astepta ? Multumesc
Mama mea a mostenit impreuna cu trei frati 10 hectare pamant agricol extravilan.Pe Titlul de Proprietate sunt trecuti toti patru ca mostenitorii defunctului (bunicu).Intrebare : Cum trebuie procedat ca fiecare din cei patru sa aiba un Titlu de Proprietate personal pe partea de pamant mostenit ce li se cuvine .Mama vrea sa vanda si normal trebuie sa aiba un Titlul de Proprietate pe cele 2,5 hectare mostenite Multumesc
Acum cateva luni am intentat actiune de divort,dar m am razgandit .Mentionez ca nici eu nici sotia nu ne am prezentat nici la prima nici la a doua instanta. Cat de repede si cum aflu pronuntarea asupra divortului ?
Discuție Pensie
Nascut 1952 9 ani grupa 1 9 ani grupa 2 noua ani fara grupa = 27 Facultate 5 ani Armata 9 luni Cind se iese la pensie ?