avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 759 soluții astăzi
Forum Activitate Bombardier

Activitate Bombardier

Sunt divorțat de 3 ani am în custodie exclusiva 2 copii în vârstă de 11 ani respectiv 16 ani fetița de 11 ani dorește sa plece la mama ei definitiv,mama fiind de acord sa o creasca si sa aiba grija de ea ,eu nu sunt împotriva doresc sa știu ce modalitate exista legala .(notariat,înțelegere verbala scrisa etc) .Mulțumesc
Bună seara,am un SRL pe zero de trei ani am depus la circa financiara toate declarațiile care trebuiesc în fiecare luna și bilanțul în fiecare an din cei trei care nu am funcționat nu am avut activitate, doresc sa o închid ori sa o radiez ce documente trebuie ptr asta și daca pot sa o fac personal la registrul comerțului ori trebuie neapărat prin avocat.Mulțumesc aștept răspunsuri.
Buna seara,sunt divorțat din 2015 am custodie exclusiva ptr cei doi copii minori de 10 ani respectiv 15 ani rezultați din căsătorie nu am primit pensie alimentara niciodată pana acum,motivația ei este ca nu are de unde deoarece are alt copil de un 1 an cu actualul concubin.Mai nou ma dat in judecată ptr micsorarea pensiei alimentare care era un sfert din salariul minim pe economie stabilită de instanța. Întrebarea mea este ce șanse are sa câștige acest proces dacă ea nu a trimis niciodată nici un leu
Buna ziua,am obținut custodie exclusiva a celor doi copii 14 ani respectiv 10 ani,pensie alimentara ptr cei doi copii 30% din salariul minim pe economie de la data introducerii divorțului 14-06-2015 problema este ca fosta soție este plecată ca in Anglia nu lucrează si are si un copil propriu in întreținere cu un alt barbat,sunt șanse sa nu primesc nici-un ban cum nu am primit nici acum timp de doi ani,daca o acționez in instanța ce șanse sunt?
Buna ziua,inca nu am terminat divortul cu 2 minori 14 ani respectiv 9 ani custodie comuna,dar am cerut exclusiva,dar nu asta este problema ea fosta sotie a plecat de acasa in anul 2013 fara motiv cu un amant in Anglia,Londra atat stiu nimic legat de adresa de domiciliu ma lasat singur cu cei doi copiii nu a colaborat deloc cu ei si nici nu a trimis bani in acesti 2 ani si nici pensie alimentara.Exista vreo cale de a imi recupera pensia alimentara din urma nestiind unde lucreaza si nici o adresa.Mentionez ca ea are si un copil acolo nascut anul trecut in decembrie cu respectivul amant.Multumesc ar fi de mare ajutor niste raspunsuri reale
Buna ziua,doresc sa divortez de soția mea care a plecat in Anglia,de pe 15 Martie 2013 care m-a lăsat de atunci cu 2 copii in vârsta de 9 ani respectiv 13 de atunci eu am grija de ei.As dori sa divortez de ea si sa îmi rămână copii mie este posibil dacă eu nu știu nimic de ea,si mai doresc sa îmi plătească pensie alimentara ptr cei 2 copii,Menționez ca nu știu adresa ei absolut nici-un detaliu decât ca este in Anglia si ca muncește acolo.As dori sa știu care sunt pașii de urmat ptr acest divorț.Multumesc aștept răspuns.