avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 375 soluții astăzi
Forum Activitate obama

Activitate obama

Mai pot face o intelegere cu executorul dacă am făcut contestație la executare silită dar nu s-a pronunțat sentinta.
Bună ziua,am făcut contestație la executare silită la un credit făcut în 2006 din care am achitat până în 2009 rate către banca după care nu am mai putut achita.in 2016 am fost executat silit prima dată prin poprire pe salariu la alt angajator și nu am putut face contestație atunci anul trecut am schimbat angajatorul și am primit înștiințare că mi sa pus poprire pe salariu am făcut contestație în termenul celor 15zile personal la tribunal, în care am invocat și prescriptia însă instanța a amânat cauza în septembrie și a pus expert contabil pentru a calcula cât mai am de plata menționez că sunt executat de kruk iar în trecut am fost executat de secapital s.a.r.l. de ce instanța nu a constatat prescriptia dacă din 2009 până în 2016 nu ma intrebat nimeni nimic. Va multumesc
Bună ziua doresc să știu dacă este normal să mi se ceară 150 lei pentru o adeverință vechime perioada 1984-1985 de la o firmă privată care deține arhiva fostei întreprinderi.
Bună dimineața am făcut cerere de racordare la gaze naturale după care au venit au măsurat și după câteva zile au sunat-o pe sotie si i-a spus pretul 4.500 racordarea și 4.600 instalația pe proprietate 2 consumatori aragaz și centrală.Cum aflu daca au crescut pretul nejustificat,distanta de la conducta de gaze este de aproximativ 4-4,5m asfalt și 2.5-3m pământ până la gard.Locuiesc în mediul rural.va intreb pentru ca mi se pare foarte mult în comparație cu ordinul acela 263 dat de ANRE
parca din septembrie 2018 în care spune prețurile maximale .Deci va rog cum pot calcula sau afla daca nu au calculat "eronat".va multumesc.
Bună ziua unde plătesc taxa judiciară de timbru. Întreb pentru ca am primit mesaj de la un domn avocat cu care am depus o contestație la executare silită și am primit mesaj sa o depun în cont la banca cu mențiunea taxa judiciară este normal? Vă rog să-mi spuneți dacă e ok. Mulțumesc.
Bună ziua, am făcut contestație la executare silită și am primit citatie cu intampinare a celor de la Investcapital ltd. Cum formulez raspuns la întâmpinare menționez că am depus contestația personal