avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 600 soluții astăzi
Forum Activitate katy62

Activitate katy62

Buna ziua.Stau la bloc si am o problema cu vecina,care isi tine caruciorul pe hol, si holul practic se injumatateste .Despre aceaste situatie am vorbit si cu presedintele blocului,care nu cred ca va lua masuri. ce pot sa fac? Normal ca prima oara am discutat cu vecina,care a pretins ca toata lumea asa isi tine caruciorul,langa usa.Am urcat pana la ultimul etaj si acoborat pana la parter,dar nu am vazut niciun carucior amplasat langa usa.
Buna,astazi am primit de la operatorul de telefonie mobila urmatorul mesaj; 'servicil de roaming a fost dezactivat'. Aceasta masura mi se pare abuziv ,deoarece nu mai pot folosi telefonul in afara tarii,ca pana acum. trebuie sa imi fac abonament mai scump ca sa am roaming. vi se pare corect? Nu cred ca acest lucru a vrut comisia europeana,sau ANCOM. Cum vorbesti mai ieftin ,daca esti obligat sa iti faci abonament mai scump. Cica eligibil in roaming.
Răspuns la discuția Card de cumparaturi
Din noiembrie pana acum,si februarie
Răspuns la discuția Card de cumparaturi
M-am uitat la extrasele din noiembrie. Nimic despre injumatatirea punctelor.
Si inca ceva; cardul se numeste "card de cumparaturi (numele bancii-numele operatorului de telefonie mobila)",Si aceste puncte le primesc de fapt pe factura de telefon.
Buna
Am un card de cumparaturi,pe care atunci cand fac cumparaturi primesc puncte.
Pana acum la 10 lei primeam 4 puncte,dar din acest an 2017,am vazut ca banca acorda doar jumatate (adica la 10 lei doar 2 puncte).Precizez ca nu am fost anuntata de aceasta schimbare.
Buna.Stau intr-un bloc rezidentiall cu curte comuna,insa dezvoltatorul a vandut in aceasta curte niste spatii ca si loc de parcare.In curte accesul este permis doar cu telecomanda,pentru ca este pus bariera,deci intra doar posesorii cu masina,care au cumparat aceste locuri.Intrbarea mea este;este legal din partea dezvoltatorul ui sa vanda spatii ca loc de parcare,si daca noi restul proprietarilor suntem obligati sa contribuim si noi la plata reparatiei barierei cand aceasta se strica (ceea ce se intampla foarte des).
Discuție formular s1
Buna ziua,
Am depus formularul s1 la casa de asigurari Timis in data de 21 aprilie,totusi pe pagina cu verificare asigurat,apar ca persoana neasigurata.
Ce trebuie sa fac?
Discuție CJAS
Am depus formularul S1,sant asigurata sau nu in tara?
Daca fac cumparaturi pe internet,factura fiscala intra in concurs?