avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 475 soluții astăzi
Forum Activitate balanluci

Activitate balanluci

Buna ziua

Am dat in judecata angajatorul pt neplata salarului restant, iar dupa o saptamana de la depunerea dosarului la tribunal mi-au virat toti bani restanti.
Cum fac acuma? Renunt la proces? La proces am cerut si prejudicii!
Aveti vreun model de renuntare la judecata?

Multumesc
Buna ziua

Doresc sa dau in judecata angajatorul pt neplata salar.
Puteti sa ma ajutati ce articole din Codul Muncii trebuie sa trec la "IN DREPT"?

Iar cui ma adresez ? Cum e corect "Domnule Presedinte" sau Domnule/Doamna Presedinte"?

Si ce inseamna interogatoriul paratei?

Va multumesc!
Buna ziua

As dori sa stiu daca pot da in judecata un angajator, fara sa mai merg si la mediator.
Acest mediator este obligatoriu sau se poate si fara el?

Multumesc
Discuție Nota lichidare
Buna ziua

Stiu ca angajatorul trebuie sa elibereze o nota de lichidare.Este obligat sa elibereze aceasta nota de lichidare? Deocamdata nu vor sa mi-o dea ca trebuie sa
merg personal pe la toate departamentele pt semnaturi, dar eu sunt din Timisoara
si firma e din Zimnicea!cum pot sa-i determin sa-mi dea aceasta nota de lichidare?

Multumesc
Răspuns la discuția Contestatie raspuns ITM
Eu vreau sa contest raspunsul celor de la ITM , nu se poate? Am inteles ca in termen de 15 zile pot contesta raspunsul lor in instanta , dar vreau sa ma asigur ca se poate.Se poate sau nu?
Răspuns la discuția Contestatie raspuns ITM
Este vorba de reclamatie pt neprimire salar. Eu am facut contestatie pt salar ianuarie neincasat, si ei mi-au justificat sal pe Decembrie
Buna ziua

Am facut o reclamatie la ITM, am primit raspunsul dar judtificarea nu este ok, este
foarte clar ca a fost dat asa sa fie dat un raspuns in 30 de zile. Este foarte clar ca favorizeaza angajatorul. Ce pot face mai departe?Contest ITM in instanta, sau le cer sa-mi justifice cu acte?Daca contest in instanta platesc?
Ce-i de facut?

Va multumesc
Discuție Solicitare Info
Daca sunt din Timisoara si deschid proces impotriva celor de la ITM Teleorman unde se judeca cauza,la Timisoara sau la Teleorman.
Multumesc