avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 907 soluții astăzi
Forum Activitate branea

Activitate branea

Domnilor,eu lucrez in masa media.cei care au făcut-o trăiesc din trafic de lemne furate 90% din ele iar eu am făcut materiale de presă despre asta.Cei care mi au dat de băut s.su lăudat apoi că mi.au pus haloperidol în paharele cu care am fost servit.ei ..mai cinstit*eu așteptăm acolo o mașină dar ei au chemat un tigan cu probleme penale,care are vreo patru executari de pedeapsa cu închisoarea pt violenta,l.au plătit și pus sa mă ducă acasă că să mă facă de rușine.eu deja ,,luasem somn*din cauza haloperidol ului am avut vreme de 2saotamani tensiunea arteriala extrema,a doua zi de exemplu am avut 180/140 și am fost internat..daca promiteți discreția vă pot arata și filmulețele ce au circulat cu mine.unii le.au pus chiar la ,,nu știu* pe fb că să mă facă de rîs și să îmi pierd credibilitatea.Pe acest forum am mai bus întrebări,că mă rugau unii alții să mă interesez de cite ceva,dar acum este vorba chiar de mine.Cel care mi a pus haloperidol,mai precis așa se lauda,are mai multe dosare pentru furt de lemne,bătăi și scandal în localuri.avea haloperidol deoarece tatăl său este cu tulburări psihice.
Domnilor,eu lucrez in masa media.cei care au făcut-o trăiesc din trafic de lemne furate 90% din ele iar eu am făcut materiale de presă despre asta.Cei care mi au dat de băut s.su lăudat apoi că mi.au pus haloperidol în paharele cu care am fost servit.ei ..mai cinstit*eu așteptăm acolo o mașină dar ei au chemat un tigan cu probleme penale,care are vreo patru executari de pedeapsa cu închisoarea pt violenta,l.au plătit și pus sa mă ducă acasă că să mă facă de rușine.eu deja ,,luasem somn*din cauza haloperidol ului am avut vreme de 2saotamani tensiunea arteriala extrema,a doua zi de exemplu am avut 180/140 și am fost internat..daca promiteți discreția vă pot arata și filmulețele ce au circulat cu mine.unii le.au pus chiar la ,,nu știu* pe fb că să mă facă de rîs și să îmi pierd credibilitatea.Pe acest forum am mai bus întrebări,că mă rugau unii alții să mă interesez de cite ceva,dar acum este vorba chiar de mine.Cel care mi a pus haloperidol,mai precis așa se lauda,are mai multe dosare pentru furt de lemne,bătăi și scandal în localuri.avea haloperidol deoarece tatăl său este cu tulburări psihice.
In urma cu doua săptămâni am fost servit cu alcool la un local iar apoi că să fiu batjocorit am fost dus cu in cărucior acasă,după ce au tras pantaloni de trening de pe mine că să fiu cu penisul afara și filmat.In filmări se aude clar "ți.am promis că te facem vedeta"; de acum ești pe net; etc.Mentionez că totul s.a petrecut între.o localitate mica iar pina acasă am fost plimbat astfel ziua în amiaza mare iar filmările au fost distribuite.ce sA fac?că se rid toți de mine, mi s.a promis de mult că voi fii făcut de rîs.
Buna ziua.In urma cu un an am divorțat la notar de soțul meu alături de care am 2 copii in vârstă de 8 respectiv 9 ani.Atunci s.a stabilit că va fii in comun custodia copiilor, eu m.am mutat cu ei in chirie iar el urma să îmi achite pensie alimentara de 2000 ron.De dragul copiilor ne.am împăcat și mutat iar împreună în casă din care dețineam 50%..In urma abuzurilor la care am fost supusă (bătăi, presiuni psihice ) am cedat și am ajuns sa am cuteva internări la spitale psihiatrice pt alcoolism și depresie severa.Acum fostul soț și.a găsit pe alta și m.aanuntat că am de ales următoarele,: fie renunț la partea mea de casa,fie dau EU pensie alimentara celor doi fii,pina când aceștia vor împlini 26 ani,altfel nu voi mai avea dreptul să îi mai vad.Acum sunt internata la un spital de psihiatrie, pentru alcool și depresie,și nu știu ce să fac.
pot fi dus cu forta la dezalcoolizare de catre familie? Nici macar nu locuiesc cu ei in aceasta casa, ei o folosesc dret casa de vacanta unde isi tin chefuri cu tot felul de potentati ai zilei de care nici macar nu stiu cum ii cheama. vin la maxim o luna, doua, si urla ca de ce stau aici.

nu am antecedente, nu sunt agresiv, etc. e drept ca beau. doresc sa ma interneze iar apoi sa le cedez jumatatea mea de casa pe motiv ca ei au utilato iar eu din mai nu mai am job, deci is nebun si ratat.mi s-a zis ca daca nu ma internez unde au discutat ei sa fiu internat, ma vor scoate afara cu Politia pe motiv ca sunt betiv.

In locuinta de care pomenesc stau singur, am renovat-o in urma cu 8 ani pe credit ce l-am facut din salariu, dar si cu ajutorul cumn atului, respectiv surorii mele. Acum urla ca daca nu ma internez, iar apoi sa semnez dracu stie ce acte, o sa mor de foame si voi fii un om terminat. In locuinta,in urma succesiunii, posed 50% din ea, Ce sa fac? sa merg la ospiciu ca sa taca din gura?ca de ani de zile ma batjocoresc peste tot ca is betiv si ca trebuie sa ma treaca su curatela si sa le las terenurile si partea din casa parinteasca. Pot fii internat cu forta la dezalcoolizare pe motiv ca ei ar primii telefoane ca am fost vazut baut sau ca am baut la restaurant?si din acest fapt , dupa dezalcoolizare sa fiu nevoit sa le cedez partea mea pe motiv ca sunt incapabil sa ma intretin?deoarece ei spun ca doar dupa internare voi da la notar acte ca renunt la tot in favoarea lor si a trecerii sub curatela, deoarece daca o fac inainte as putea sa o atac in instanta pe motiv ca am fost beat cand am facut-o.

repet, din luna mai sunt in somaj, iar ce am mai avut firme am bagat in insolventa. Risc sa ma pomenesc cu Politia la usa sa ma ia pe sus sa ma interneze acolo, asa cum mi se spune zilnic la telefon, pt ca ei sunt prieteni cu seful de post?! si mereu ma suna ca vor sa isi traiasca viata, deoarece ei au bani si pot merge oriunde in lume, dar nu vor sa mai aiba stress pe cap pe motiv ca locuiesc in casa unde am jumatate?si am acte ca am scos din banca credit de 12.000 euro pt renovare?!In urma disponibilizarii mai am bani sa fiu tot beat , daca as avea chef , vreo 2 ani, dar pe langa banii astia mai intreprind diverse servicii, iar din ianuarie urmeaza sa fiu angajat in domeniul bugetar. Sincer, eu nu mai inteleg nimic.ce naiba sa fac?!
din 25 mai o directiva europeana obliga anumite firme sa aiba angajat pentru protectia datelor personale. o firma ce detine un hotel si o pensiune necesita asemenea angajat?!firma are in total 21 angajati. va multumesc anticipat. o zi buna
Discuție radiere masina
Buna Xiua
in urma cu 5 ani am instarinat o masina care era trecuta pe numele meu unei cunostinte, urmand ca aceasta sa achite taxele gen impozit, rovigneta, etc, deoarece pretul masinii era ff mic si nu a dorit sa o transcrie pe el. dupa 5 ani acesta a vanduto la alta persoana, masina figurand tot pe numele meu, care intre timp mai posed 3 autovehicule. Persoana care a cumparat masina refuza sa faca transcrierea pe el, motivand ca nu asa s-a inteles cu vanzatorul,si ca atunci nu i-ar mai fi rentabila cumpararea. vanzatorul a zis sa ma inteleg cu cumparatorul, deoarece el a vanduto si nu il mai interseaza.ce sa fac?eu detin un PFA, dar fara activitate, mai am si 3 masini,din care 2 nefunctionale, ce urmeaza sa fie radiate fix asta mai imi si trebuie sa figureze pe mine la impozit.
o cunostiinta a fost gasita in urma cu 2 zile cu 0,95 alcool in aerul expirat in Germania. I s-a retinut permisul. Nu a fost dusa la sânge, nu i s-a luat declaratii. Ce sa faca? I s-a spus ca va fii cautata. Mentionez ca persoana respectiva este acolo cu un contract de munca, etc, si mai ramane minim 3 luni.
am fost condamnat in 2015 aprilie la 8 luni cu suspendare si 2 ani de probatiune pt alcool la volan. mi s-a dat ,,suspendarea aplicarii pedepsei”, iar dupa 3 luni de la judecata am primit permisul. de atunci is chemat o data la 5 luni la probatiune. intrebarea e AM sau NU am cazier?adica antecedente penale?ca unii ziceau ca daca asa am primit pedeapsa nu as avea cazier.sau reabilitarea daca ar fii cand ar fii?pt ca nu mai inteleg nimic.si ie rusine sa merg la politie sa scot cazierul, nu vreau sa se uite la mine ca la urs. va multumesc anticipat
in octombrie 2014 mi s-a deschis dosar penal pentru alcool la volan. in aprilie 2015 am fost judecat. am primit 8 luni cu suspendare si 2 ani probatiune.
doresc sa va intreb urmatoarele:
1. nu s-a pomenit nimic de permis in sentinta.e anulat sau nu? cnd as putea sa dau iar pentru el?
2.am 600 lei cheltuieli. unde le platesc?si cnd?nu s-a pomenit nimic in sentinta
3. trebuie sa fac si munca in folosul comunitatii?nu scrie nimic in sentinta.
4.cnd ma cheama ofiterul de probatiune?deoarece as avea un contract de munca in strainatate.