avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 636 soluții astăzi
Forum Activitate ionutdumitrascu

Activitate ionutdumitrascu

Discuție indemnizarie
prietena a primit decizia de divort , mai are nevoie de ceva de la fostul sot ?pentru intocmirea dosarului
stie cineva cum se formuleaza aceea cerere de chemare in instanta , de catre mine {tatal biologic al copilului} impotriva tatal {cel din acte }
sunt despartita de sotul meu de 7ani dar divortul lam intentat anul acesta,am o relatie cu alcineva din care va rezulta un copil in o luna de zile,deoarece divortul nu se va finaliza pana atunci ce ma sfaruiti sa fac pentu ca concubinul meu sasi poata recunoaste mai repede copilul
buna ziua ,eu am avut 20 de cancediu medical ,cancediul este platit 85 la suta ,salariul este de 970 de lei , cati bani ar trebui sa iau sau care este formula de calculare a concediului?
daca viitoare mea sotie , so sa.mi iei numel , poate sa mai iei indemnizatia de crestere a copilului
si daca ma casatoresc cu ea pana la nasterea copilului ,nu mai trebuie sa mai fac acel proces
pai si daca se rezolva cu divortul , si imi fac eu acte cu ea ,cu toate ca aman o luna de zile sa fac certificatul de naste al copilului , adica mai preferabil ar fi sa platesc o amenda intre 150-500 de lei decat sa ma tarai iar prin tribunal ,,, nu ,,ce sfat imi dati ?
va multumesc mult
aj putea sa imi iau un avocat pentru procesarea mai repede a dosarului
prietena mea este casatorita cu altcineva ,acum este insarcinata , intrebarea mea este ,care sunt sansele ca, copilul sa fie trecut pe numele meu , ea acum 2 luni a intentat divortul si pana acum nu sa pronuntat divortul ajutat.ma va rog