avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 855 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters370039

Activitate ContSters370039

Buna ziua
De mai bine de o saptamana nu mai primesc newsletter-ul si nu inteleg de ce , poate tocmai datorita modificarilor pe care le-ati adus site-ului . Am intrat in contul meu si am bifat din nou rubrica dar fara rezultat . Va rog sa-mi spuneti ce sa fac in continuare , multumesc , toate cele bune !
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Exista si o solutie foarte simpla si care nu costa nimic , trebuie numai sa redirectioneze furtunul acela de scurgere a apei intr-o alta pozitie ca sa nu mai cada direct pe geamul d-voatra . Asta numai daca vecinul e de buna credinta si chiar nu vrea sa va creeze probleme intentionat .
Răspuns la discuția Testament, mostenitor rezervatar
Ar trebui sa aiba relevanta faptul ca nu s-a interesat de propria mama 30 de ani . Unii considera ca au numai drepturi pe lumea asta nu si indatoriri iar din pacate vad ca legea e de partea lor .
Răspuns la discuția Succesiune
Va multumesc foarte mult pentru raspuns , succesiunea dupa sot este facuta , am sa-i comunic raspunsul d-voastra , va doresc toate cele bune !
Discuție Succesiune
Am o prietena careia i-a decedat sotul acum un an iar acum cateva luni a decedat si mama cestuia care detinea un apartament . Prietena mea si fiul ei vor sa deschida succesiune dar celalalt fiu al batranei se tot eschiveaza , ba ca nu are bani , ba alte motive . As dori sa stiu daca poate deschide succesiunea fara acordul lui si cum se procedeaza in acest caz . Va multumesc !
Au fost mai multe documentare pe TV5 , unde aratau exact cum se fac aceste excrocherii , exista sate intregi in Nigeria si in alte tari africane care traiesc numai din asa ceva . Inseala oameni din toata lumea iar pretextele sunt nenumarate , mosteniri , castiguri , matrimoniale si cate si mai cate . Lucreaza numai de la internet cafee , isi fac numeroase conturi cu nume si poze false si sunt foarte multi care le cad in plasa . Sunt mana in mana cu totii si impart banii intre ei , de la functionarul de la posta si pana la politie , toata lumea traieste bine fara sa faca nimic . A fost foarte interesant si distractiv sa urmaresc documentarele , pacat ca nu se transmit mai des .
Trebuie sa faceti un contract de mentenenta cu Engie , se vor ocupa ei de reparatie si de reviziile pe urmatorii ani , in functie de planul pe care-l alegeti , o sa platiti o suma lunara nu prea mare , vedeti care este oferta . Nu va recomand sa aduceti o firma gasita pe net , dureaza foarte mult redeschiderea gazelor !
Răspuns la discuția Amenda 112
Este incredibil , aud pentru a nu stiu cata oara ca oamenii sunt amendati cand suna la 112 . Cum este posibil asa ceva si unde sa sune in alta parte ? Numai in Romania se poate intampla asa ceva , absolut totul este interpretat dupa bunul plac al celor care ar trebui sa ne apere !!!
Răspuns la discuția Achizitie imobil prin agentie
Orice agentie imobiliara are un notar cu care lucreaza permanent , daca nu ati facut antecontractul in care sa fie trecuta si suma achitata in avans in fata notarului cred ca ceva nu este in ordine . Comisionul agentiei se plateste dupa incheierea contractului de vanzare-cumparare , nu inainte .
Răspuns la discuția Nepasare totala
Se intampla in multe cupluri ca dupa un numar de ani petrecuti impreuna sa dispara dragostea pentru partener , din pacate de cele mai multe ori doar din partea unuia dintre ei facandu-l pe celalalt sa treaca prin situatii neplacute si multa suferinta . Motivele pot fi numeroase , de la greutatile familiale pana la relatii extraconjugale , stiti ca exista chiar o varsta critica mai ales in viata barbatilor cand devin mai vulnerabili si pot fi usor atrasi intr-o aventura . Eu va sfatuiesc sa fiti foarte diplomata daca vreti sa-l recastigati , cu reprosuri si discutii contradictorii n-o sa rezolvati nimic , poate ar trebui sa mergeti singura la un consilier unde sa primiti niste sfaturi profesionale .