avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 616 soluții astăzi
Forum Activitate paris50paris

Activitate paris50paris

Buna ziua sunt fiu de stramutati si deportati in prioada anilor 1952-1953 familia mea a fost tramutata cu domiciliu obligatoriu dintre care si fratele care a decedat la o varsta frageta la numai doua luni de stramutare din cauza mizere in anul 2020 am depus cere pentru indemnizatie depe urma familiei mele in baza legi 130/2020 cererea a fost aprobata cu suma de 86 de lei termen de contestatie in 30 de zile eu nu am depus acesta contestatie in istanta pentru ca am inteles ca am nevoie de un avocat si nu am agajat un avocat pentru ca am avut probleme financiare . va rog sa ma ajutati cu un sfat ce pot sa mai fac acum pentru marirea indemnizatie se mai poate angaja un avocat in aceasta situatie ? va multumesc cu respect.
Buna ziua va rog sa ma ajutati cu un sfat parinti mei a lucrat peste 15 ani In fostul CAP-uri la canp in 1987-1988 au decedat dupa 1991 sau dat pamaturi la toti cei care au lucrat dar parinti mei nu a primit pt.ca spuneu cei care se ocupau de terenuri spuneau ca cei care au decedat nu au dreptul la pamant am depus cerere la primarie pt.a optine zilele lucratoare care au muncit parinti mei am primit raspuns ca nu exista In arhiva [or de la primarie va rog respectos daca intadevar ei nu avea dreptul la pamant pt.ca au decedat? Va multumesc
Buna seara La multi ani,va rog lamuritima si pe mine cu o sigura intrebare familia mea a fost deportata In baragan dintre care si fratele care a decedat la o varsta frageta din cauza mizere eu primesc o indemnizatie de 86 de lei de pe urma familiei si am inteles ca sau marit indeminizatiile cu 1.125 lei va rog respectos sa imi spuneti da ca si eu beneficiez de aceasta indemnizatie? va multumesc frumos.
Buna seara va rog un raspuns familia mea a fost stramutata dintrecare si fratele la o varsta frageta dupa dua luni de zile in tinpul stramutarii fratele a decedat din cauza mizere detin acte doveditoare va rog sa Imi dati un raspuns doresc sa deschid proces pt.despagubiri banesti in baza fratelui care a decedat eu deja primesc o indemnizatie de 80 lei in baza parintilor mei va rog care sunt sansele pt.a castiga procesul Va multumesc.
Va multumesc!
Buna seara sunt urmasi de deportati fiu, si doresc un avocat cu experinta din constanta pt.a actiona In istanta astept raspuns In privat va multumesc.
Orasul constanta se poate deschide actiune la judecatorie1?multumesc
Răspuns la discuția Legea 130 din 15 iulie 2020
Va multumesc.