avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 448 soluții astăzi
Forum Activitate doru196

Activitate doru196

Buna ziua,o persoana cu handicap gr.2 accentuat de ani de zile e bolnav acuma de cancer .Ce se poate face? Se schimbă gr.handicap? Însoțitor?
Depus dosar legea 154/2021 cât durează sa primesc răspunsul.Multumesc.

cand pot sa ma pensionez ? nascuta 2-10 1961 16ani vechime MULTUMESC
daca o mama dupa nasterea unui copil cu handicap ramane o perioada lunga sa ingrijeasca copilul la varsta de pensionare are dreptul la ceva vechime pentru pensie. multumesc
Buna ziua, tatal meu a fost nascut in cdrilater la varsta de 5 ani bunicii mei au fost stramutati evident si el. A benificiat de leg. 189/2000 eu ca si copil al tatalui meu pot beneficia de leg . 189/2000 ,130/2020 Multumesc anticipat
daca sotul a decedat si a fost pensionar sotia poate sa iasa la pensie anticipata din partea sotului multumesc
Discuție asigurare auto
am cumparat un autoturism cu asigurarea valabila la trecerea pe numele meu si schimbarea numerelor de circlatie asigurarea mai poate sa fie valabila? daca nu am permis nu conduc masina asigurarea pe cine se face? multumesc
Discuție de stiut
daca cineva iti pune mdicamente din propria initiativa in mancare apa fara stirea ta fara acordul tau cum poti dovedi si daca poti sa tragi la raspunrere
Răspuns la discuția Condus fara permis
daca unul drogat lovea adica nenorocea cu masina un membru al familiei tale ce aveai de zis
Discuție vechime munca
pensionare anticipata vechime 41ani 11l conditii norm. 26 ani 10 l gr 2 11 ani 4l stagiu aferent gr 2 2 ani 9l per. asimilate 1 an 5 l stagiu aferent incapacitate munca 1an angajat 08 .1976 pensionat 06. 2017 inclus si stgiul militer intrebare daca scoala prefesionala 1974-1976 trebuia sa fiie ca vechime unde apare daca nu ce pot face multumesc anticipat