avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 871 soluții astăzi
Forum Activitate roxxxxx

Activitate roxxxxx

Desigur ca din punctul de vedere al celor de la leasing, asa este! Dar problema e destul de complexa, in opinia mea! Pe ei ii intereseaza sa isi incaseze banii, si nu ii intereseaza de unde. Pe de alta parte, daca eu am citit bine printre randuri, si cred ca nu ma insel, exista niste creditori, iar daca s-a si inceput executarea silita, mare atentie: odata contul blocat, bo nu vor mai fi decontate catre societatea de leasing, ci vor fi imobilizati! in aceste conditii, in cca 3 luni, masina va fi revendicata de catre leasing, si daca nu se afla la societate, atunci se afla la un detentor precar, care a omis!! sa o predea utilizatorului.... si alte asemenea chestiuni! pot fi multiple interpretari... insa nu e atat de grav incat sa se ajunga la mai mult de ....o amenda penala, in cel mai rau caz, in ceea ce priveste masina! Aspectul ce nu trebuie neglijat este insa atragerea raspunderii la momentul intrarii societatii in insolventa! Aceea este o problema reala, care trebuie tinuta sub control!
actualizarea datelor asociatului se face oricum, indiferent de numarul acestora, si mentiunea trebuie facuta si in actul constitutiv.
in orice caz, problemele vor incepe cu adevarat in momentul in care societatea va intra in insolventa....si asta posibil la cererea finantelor! va trebui sa urmariti acest aspect si in momentul in care e va desemna un lichidator, sa nu ezitati sa luati legatura cu el!
cred ca se refereau la valabilitatea contractului in baza caruia s-a obtinut posesia spatiului in care functioneaza punctul de lucru! parerea mea!
da, trebuie! trebuie act aditional/hot AGA si act constitutiv actualizat, privnd actualizarea datelor asociatilor!
da merita! la unele instante se admit aceste contestatii in masa! iar motivarile sunt diverse!
cat de penal ...depinde de foarte multi factori! si marja e de la deloc spre inselaciune!
in opinia mea, si aceste cesionari nu-si prea ating scopul scontat. starea de insolventa se analizeaza in mod normal, functie de momentul la care a aparut, si atragerea raspunderii se face in ceea ce priveste persoanele ce se fac vinovate, nu doar admnistratorul statutar de la data introducerii cererii....asa ca problema e destul de complexa! sau poate fi! depinde de fffff factori!

realizati ca detineti fara drept un bun care nu va apartine? miroase si usor a penal, speta asta, cu declaratiile notariale si biletele la ordin decontate oarecum fraudulos!
Oricum, felicitari pentru tupeu!!
mi se pare foaaarte tare! de taxa pe zona nu am auzit niciodata! insa de situatii destea hilare am capul plin! ce fel de scrisoare a fost epistola de la primarie?? o simpla instiintare? ma gandesc ca daca ar fi fost o somatie in sensul legal, ar trebui sa formulati o contestatie!
datoriile societatii la care lucrari nu au legatura cu somajul angajatului. Uneori, pot aparea ceva probleme in situatia in care existau sume neplatite catre bugetul Asigurarilor de stat, asa numitul stopaj. oricum, pentru a intra in somaj aveti nevoie de decizia emanata de la societate, pe care nu vi-o poate emite decat dupa reincadrare.