avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 723 soluții astăzi
Forum Activitate Noid201x

Activitate Noid201x

salut ! Am avut un credit . Nu l-am platit , acum am poprire pe salariu , o perioada ia oprit și soției mele , As dori să știu unde pot vedea cat mai am de plata . Daca au scăzut și banii care i-au oprit soției.
Mulțumesc
salut ! Am avut un credit . Nu l-am platit , acum am poprire pe salariu , o perioada ia oprit și soției mele , As dori să știu unde pot vedea cat mai am de plata . Daca au scăzut și banii care i-au oprit soției.
Mulțumesc
Discuție Pensionare
Buna ziua ! Socrul meu are 59 ani și 5 luni , are 40 de ani de muncă și cu grupa 2 5 ani și 9 luni de munca . A depus o cerere de pensionare și ia fost respinsa conform art 55 din legea 263/2010. Un coleg de munca de a lui a ieșit la pensie la 59 și 6 luni . Puteți să îmi dați un sfat cum să iasă la pensie sau unde greșește. Mulțumesc
Discuție Somaj-
Buna ziua, am si eu o intrebare . Mama mea sufera de hepatita c . Ea este in faza in care nu face nici tratament ,nici nu se poate pensiona pe caz de boala.
Pana acum a fost in concediu medical , dar daca nu beneficiaza de tratament acesta sa terminat si lucrand in domeniul panificatie nu are voie sa mai munceasca in domeniu si de la munca vor sa ii faca lichidarea. Mia zis cineva ca ar exista o varianta sa intre in somaj , un articol de lege cu care sa se duca la contabilitate si acestia sa o bage in somaj. Va rog frumos daca ma puteti ajuta. Multtumesc anticipat!!!
Și dacă aș avea construcția făcută, cum as putea sa intru in legalitate?
Și dacă aș avea deja construcția făcută , cum as putea sa fac sa intru in legalitate?

-Vă rog apăsați pe Răspunde, nu pe Citează, când vreți să postați un nou mesaj. Mulțumesc-
Acoperișul este la o casă , cred că nu am postat unde trebuie.
Nu am nevoie de acordul asociației de proprietari.
Nu exista nici o modalitate să sar peste proiect și să scot doar o autorizație de........ Ceva sa fie semilegal
Proiectul necesita o cheltuială mare plus timp mult
Salut !
Este posibil sa se mai fi discutat pe forum dar eu nu am găsit.
As dori sa refac acoperișul și forma acestuia , cât și destinația acestuia . Dintr'un acoperiș normal vreau sa fac un pod mai înalt care sa fie folosit că spatiu de locuit!
Cum as putea sa numai fac proiect , doar să scot o autorizatie sa pot merge cat de cat legal !
Știu că voi fi interpretat greșit dar îmi asum riscul
Mulțumesc
Multumesc mult pt ajutor
Dar as avea posibilitatea să fiu coplatitor pentru sotia mea ?