avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 939 soluții astăzi
Forum Activitate Marian233

Activitate Marian233

Răspuns la discuția Calcul concediu medical
Nu cred ca este vorba de asistenta juridica aici,vrei ca altul sa faca calculele in locul tau
Răspuns la discuția plangere penala
da este o inregistrare video foarte clara cu cea ce s-a intamplat ,sa intamplat in fata unui mini-market.Va multumesc mult
Răspuns la discuția plangere penala
Inca ceva ajuta certificatul medico-legal?
Răspuns la discuția plangere penala
Va multumesc mult,cat despre avocat trebuie sa ma interesez,trebuie sa imi pun si dintii ,trebuie sa si traiesc ,raman un pic fara banuti dar am sa ma interesez sa vad care este pretul
Discuție plangere penala
Salut.Am o intrebare am fost lovit cu pumnul in fata de catre un vecin de cartier,am chemat politia in cartier si am depus o plangere penala,la medic mi s-a spus ca doi dinti trebuiesc scosi ,care este perioada pana sa ne cheme in instanta pe mine si pe inculpat?sau mai degraba cum functioneaza mecanismul?
Salut am primit instiintare de la primarie ca in timp de 20 de zile trebuie sa imi daram garajul pe cheltuielile mele,eu sunt de acord am citit contractul,dar nu am timp suficient pentru asta ,garajul meu este facut din beton si ma costa foarte mult sa il daram si sa il car,ce mi se poate intampla daca nu respec termenul dat de primarie?
Sunt o persoana cu handicap accentuat muncesc la o firma care are sute de angajati..Intrebarea mea este...Este alegerea firmei daca vor sau nu sa imi opreasca impozitul pe salariu? Pentru ca vorbind cu cei de la resurse umane mi s-a spus ca nu este de competenza lor...,,
Discuție Permis auto
Buna ziua eu m-am inscris la o scoala de soferi ,as vrea sa mentin ca am un handicap de gradul 2 accentuat, la scoala de soferi mi sa cerut pentru fisa medicala sa o platesc de doua ori fisa adica 240 de lei in schimb de 120 de lei ,ei spun ca asa este pt cei cu handicap ,am intrebat sa inteleg de ce ,dar sincer nu am primit un raspuns foarte clar..poate sa imi spuna cineva despre ce este vorba?va multumesc
Răspuns la discuția Buna ziua
Multumesc ,asta am sa si fac
Discuție Buna ziua
Am si eu o intrebare,ma chiama Marian ,muncesc la o firma de 6 luni,am un grad de handicap accentuat si impozitul pe salariul meu nu ar trebui sa fie impozitabil,angajatorul meu imi spune ca nu este el responsabil cu asa ceva am fost si la finante si ma trimite la angajator,si asta se repeta de 3 luni incoace,am fost de 4 ori cred ca au obosit din cauza mea:),as dori un sfat daca este posibil.Multumesc