avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 486 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters43393

Activitate ContSters43393

Invocarea exceptiei de nelegalitate va suspenda judecata fondului, dosarul fiind inaintat spre solutionare tribunalului, instanta competenta
Răspuns la discuția Pact comisoriu de grad IV
Multumesc, asa ma gandeam si eu. Este prerogativa mea iar daca nu denunt contractul, practic acel pact nu produce efecte.
intr-un contract autentic de vanzare cumparare, in favoarea mea, ca si vanzator este stipulat un pact comisoiu de grad iv la care as vrea sa renunt. este posibil asa ceva?
Răspuns la discuția Admitere INM august 2011
Bafta- :luck: fie ca dorintele sa va fie implinite dupa publicarea listei!!:hugall:
Eram pur si simplu curioasa - nu stiu exact speta - nu cred sa fi fost smulsa efectiv - lucru care se poate intampla doar daca intra in portiera deschisa un alt autovehicul, dar usa a fost smulsa din mana proprietarului ca urmare a curentului de aer provocat de un autovehicul de mare tonaj si deformata, data peste cap.

PS nu mi-am schimbat meseria - am vazut ca se practica cea de tamponator....
Buna seara

Am si eu urmatoarea intrebare pt cei priceputi - portiera smulsa de curentul de aer produs de un autotren care a trecut pe langa masina se despagubeste pe CASCO?

Multumesc
Răspuns la discuția Admitere Barou 2011
andreea 2010 a scris:

am sunat si eu acum la unbr si mi-au spus ca nu s-a hotarat decat ca va fi un singur examen pe an. Dar nu s-a hotarat ca va fi in primavara, vara sau toamna. Sa urmarim site-ul. #-o

Nu pot sa cred ca nu va mai fi examen in primavara. Eu mi-am dat demisia dupa ce nu am luat acum si vroiam sa ma pregatesc mai bine pana in feb, martie. Acum ce sa fac pana in toamna viitoare?

Mai sunati si voi, sunt curioasa voua ce va mai spune.


Ce senzatie de deja vu.... si eu am facut la fel anul trecut dar inainte de examen am avut ceva probleme cu fii-miu si nu m-am prezentat. De atunci stau acasa si nu imi gasesc de munca ... fie sunt prea calificata .... fie e post cu dedicatie ...... fie nu sunt posturi....... E drept si orasul e mic... Dar poate ma voi mobiliza si voi da acest examen atunci cand se va tine el....
Răspuns la discuția ADMITERE MAGISTRATURA MARTIE 2011
Pe scribd sunt uploadate materilelel luizz-man, mapa lui neagu, manuale de drept ale lui Beleui, Boroi, Mateut, infractiuni prevazute de legi speciale - ma surprinde ca nimeni nu s-a uitat - am crezut ca va ajuta........ iar de pe scribd descarci ff repede si simplu.
Spun asta pt ca din posturile ulterioare legate de mapa lui neagu si ril-urile lui zz-man a reiesit ca nu s-a uitat nimeni pe uploadurile facute.... poate trebuia sa pun link mura in gura????!!!!!

link aici
[ link extern ]
Răspuns la discuția ADMITERE MAGISTRATURA MARTIE 2011
Dragii mei , v-am urmarit cu interes chiar daca am facut acest lucru din umbra. Vazand dorinta si ambitia voastra am uploadat pe scribd tot ce am descarcat de pe aici (zz-man, camicris etc) , de prin alte parti si care poate va vor fi de folos. Daca mai aveti si alte materiale va rog sa le uploadati sau sa mi le trimiteti ca sa le pot incarca si eu pe scribd. Mie personal imi place sa le am ordonate - sa nu caut de nebuna dupa ceva.:O
[ link extern ]
Solicitati un certificat constatator de ORC - acolo sunt specificate toate datele societatii precum si ale asociatilor si administratorilor.