avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 114 soluții astăzi
Forum Activitate Andreeabalint23

Activitate Andreeabalint23

Am achizionat case de marcat in anii 2018 2019 si 2020 ... se poate scadea valoarea caselor de marcat in trimestrul 1 2021? tin sa precizez ca impozitul pe venit este mai mic decat valoarea caselor si atunci va trebui sa il tot reportez nu ?
o firma aflata de anul trecut in dizolvare cu lichidare doreste radierea luna aceasta.. intrebarea e ce fel de bilant depun doar formularul s1039 sau si bilantul anual la 31.12.2020?? multumesc
O firma depune in februarie bilantul de lichidare de final cu balanta pe. Zero a achitat si impozitul din lichidare... Depune actele atat la registru cat sj la finante pt radiere... Întrebarea e cand poate depune decl privind imp pe venit din lichidare? Tinand cont ca pana in 25 a urmatorului trimestru mai este? Se poate depune acum.. Pana la. Radiere?
Un srl se afla in dizolvare cu lichidare , iar acum vrea sa inceapa lichidarea firmei si radierea., dar nu am depus bilantul la 31.12.2020 deoarece nu a aparut formularul .. ce fac in aceasta situatie ?
ATUNCI CAND SE RADIAZA O FIRMA TREBUIE INSTIINTAT SI ITMUL ? TREBUIE CEVA DEPUS LA ITM IN LEGATURA CU PAROLA PRIMITA ? MULTUMESC
Ce se intampla daca nu am depus bilanul de lichidare la anaf dupa ce am cerut dizolvarea cu lichidare... Tinand cont ca nu am active si nici datorii??? Pot sa depun direct bilantul de final la onrc si anaf?
Daca la infiintare srl am declarat ca nu se desfasoara acrivitate economica la sediul social. Si am angajat un contabil cu program partial de lucru in cim specificandu-se ca lucreaza la sediul firmei..... Ce este de făcut?? Mulumesc
PENTRU DOSARUL DE INFIINTARE SRL DACA SUNT 2 ADMINISTRATORI CEREREA DE INREGISTRARE SE FACE PE AMBII SAU DOAR UNUL DINTRE ADMNISTRATORI ? LA FEL SI DECLARATIA MODEL 2 TREBUIE FIECARE IN PARTE SA FACA SAU DOAR UNUL ? MULTUMESC
MULTUMESC
Ca si administrator al unui salon de cosmetica sunt obligat sa am CIM sau pot presta servicii fara cim in cadrul srl ului meu? Multumesc