avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 910 soluții astăzi
Forum Activitate popescuiulia

Activitate popescuiulia

Răspuns la discuția srl cu activitatea la terti
Multumesc mult!
Răspuns la discuția srl cu activitatea la terti
Multumesc acest lucru este foarte important pentru mine. MA gandeam in acest caz sa fac un contract cu un spatiu de coworking ca sa justific ca nu fac activitatea nici la sediul meu nici la sediul clientului (punct de lucru care nu exista). Dar firma mea este un srl fara angajati. Imi recomadati/ se poate face in acest caz contract cu spatiul de coworking ?
O societate cu activitatea la terti poate factura unei alte societati doar daca cea din urma are punct de lucru declarat sau nu conteaza (societatea client poate fi si ea cu sediul la terti)? Activitatea este programare - IT. Multumesc.
Ce acte/ autorizatii sunt necesare pentru a face termoizolatia exterioara a unui apartament in bloc de 11 etaje ? Multumesc.
Buna ziua, pentru ca intrebarea dvs sa fie vizibila pentru respondentii avizati cred ca trebuie sa nu fie trecuta ca raspuns la o alta intrebare ci ca intrebare independenta (la sectiunea intrebari). Totusi eu va recomand sa va consultati cu un avocat sau notar cat mai repede.
Se poate lucra pe firma cu Windows Home sau trebuie obligatoriu versiunea Pro? Se poate face contract de comodat intre mine si firma mea pentru un laptop cu Windows Home ? Pentru codul caen 6311 - Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web si activități conexe si 6201 - software la comanda - se poate ca activitatea sa nu se desfasoare la sediile firmei si ce ar insemna aceasta. Multumesc.
Un startup IT cu cod caen 6201 poate sa foloseasca licentele software (windows, software mediu de programare) ale clientului sau trebuie sa aiba el licentele cumparate pe firma ?
Va rog sa imi spuneti ce trebuie facut dupa ce am achizitionat pe firma un top de hartie? Pe langa inregistrarea in contabilitate mai trebuie facute si alte documente, de exemplu un bon de consum ? Cand trebuie facut bonul de consum si cum trebuie completat? Va multumesc.
Asociatul unic al unui srl in IT poate sa lucreze la sediul beneficiarului fara sa isi faca medicina muncii si fara sa se angajeze pe el insusi, firma fiind fara salariati ? Pe langa contabil, ce fel de consultant m-ar putea ajuta pentru a fi in regula intr-o astfel de situatie ? Multumesc.
Site-ul este unul de anunturi, in prezent gratuite, fiind pe persoana fizica, nu unul de prezentare. In termeni si conditii am trecut numele meu la autor si atat. Cred ca ar trebui sa trec si alte date personale despre mine pentru ca termenii si conditiile sa fie valide dar nu stiu care sunt acestea. Cred ca ar fi mai avantajos pentru mine daca termenii si conditiile si toata raspunderea in fata legii legata de site ar fi pe firma. In plus in viitor poate ca site-ul nu va mai fi gratuit. Multumesc.