avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1323 soluții astăzi
Forum Activitate Mada87lina

Activitate Mada87lina

Buna ziua,dorim sa ridicam un etaj peste casa parinteasca.Totul se face pe cheltuiala noastra.Ce acte trebuiesc intocmite intre parinti-copil astfel incat aceasta parte sa nu fie luata in calcul dupa decesul parintilor avand in vedere ca mai este un frate.Va multumesc!
Discuție Casa de marcat
Pe perioada in care se fiscalizeaza casa de marcat exista vreo modalitate sa pot vinde?Am un magazin cu haine de copii si doream sa il deschid iar fiscalizarea dureaza 5 zile lucratoare...multumesc
Răspuns la discuția Ccc
Va multumesc pentru raspuns.
Va rog,o ultima lamurire:eu mi-am deschis PFA-ul in decembrie iar in ianuarie mi-am depus demisia la locul de munca de unde am iesit cu CCC.Luna aceasta trebuie sa imi depun dosarul pentru stimulentul de insertie.Este ok cum am procedat cu demisia?Asa am inteles eu:sa intrerup o activitate...
Răspuns la discuția Ccc
Buna ziua din OUG 111/2010 art 9^1 nu il gasesc asa cu mi l-ati trimis dvs in msj de mai sus.
Buna ziua,
Am un Pfa cu cod caen 4791 vanzari cu amanuntul prin intermediul internetului.
Intrebarea mea este,pot importa produse pe acest cod?
Si daca da,cum se face contabilizarea facturii?
Va multumesc
Răspuns la discuția Ccc
Dar daca eu am depus declaratia pe venit estimat 4000 lei dar eu nu il efectuez,mi se suspenda? Eu mai am 3 luni de luat indemnizatia si nu stiu daca imi afecteaza aceasta declaratie avand in vedere ca suma este estimativa...
Discuție Ccc
Daca am deschis un PFA si sunt in CCC,beneficiez de indemnizatie daca suspend CIM-ul...asa am inteles...si daca venitul nu este mai mare de 3000 lei?dar daca PFA-ul este nou si eu am depus declaratia 220 pe un venit net anual estimat de 4000 lei dar eu nu depasesc 3000 lei,este ok?
Discuție Ccc si PFA
Daca am deschis un PFA si sunt in CCC,beneficiez de indemnizatie daca suspend CIM-ul...asa am inteles...si daca venitul nu este mai mare de 3000 lei?dar daca PFA-ul este nou si eu am depus declaratia 220 pe un venit net anual estimat de 4000 lei dar eu nu depasesc 3000 lei,este ok?
Răspuns la discuția Decizie declaratie 220
Multumesc mul!trebuie sa depun dosarul pentru stimulentul de insertie si am nevoie de copie dupa decizie
Mi-am deschis un PFA pe data de 21.12.2017 si am depus declaratia 220 pe un venit estimat.Eu sunt in CCC.Inca nu am inceput nici o activitate pe PFA.Din ce moment se intrerupe CCC?