avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 759 soluții astăzi
Forum Activitate valentina s

Activitate valentina s

Bună seara!
Unchiul meu încearcă sa o forțeze pe mama mea sa accepte împărțirea moștenirii asa cum dorește și sora mamei mele! Intr-un fel încearcă sa o sperie ca merge la Tribunal și ca să accepte împărțirea bunurilor asa cum doresc ei!
Acum 12 ani a mers sa discute cu fratele meu despre moștenire î spunându-i tot asa niște vorbe care l-au făcut sa se sinucidă! Acum încearcă și cu mine și fratele meu trimitindu-ne mesaje jignitoare!
Mama dorește sa se facă împărțirea bunurilor corect,dar ei încerca să ia ce este mai de valoare !
Va rog frumos sa îmi dați un sfat pentru acest caz!
Mulțumesc!

Discuție Inselaciune
Daca nu ai o dovada scrisa nu poti sa mai recuperezi niste bani? Am doar martor pe mama. Persoana a venit sa ceara bani spunand ca eu am sa ii dau bani!
Poți sa recuperezi o suma de bani împrumutată unei persoane? Fostul meu prieten a venit la mama mea acasă sa spună ca eu m-am împrumutat de la el , dar este exact invers ca eu i-am dat mai multe sume de bani pentru ca mi-a spus ca are diferite probleme! Credeți ca mama mea poate fi martora dacă fac recalmați?
Poți sa recuperezi o suma de bani împrumutată unei persoane? Fostul meu prieten a venit la mama mea acasă sa spună ca eu m-am împrumutat de la el , dar este exact invers pentru ca eu i-am dat mai multe sume de bani pentru ca mi-a spus ca are diferite probleme! Credeți ca mama mea poate fi martora dacă fac recalmați?
Răspuns la discuția Plângerea penală, consecințe
El avenit la mine acasa dupa ce am plecat din tara sa ceara bani mamei mele. Poate fi martor?
Răspuns la discuția Plângerea penală, consecințe
Am fost pacalita de un individ (fostul meu prieten c)are mi-a cerut bani spunand-mi ca are probleme!
Răspuns la discuția Plângerea penală, consecințe
Nu vreau sa o fac cu rea intentie!
Daca fac o plangere penala unei persoane ce se intampla?
Răspuns la discuția Credit neplatit
Am fost contactata telefonic. Nu am platit nimic. Am imprumutat 700 de lei.
Răspuns la discuția Recuperare bani.
La Politie pot face aceasta plangere?