avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1023 soluții astăzi
Forum Activitate andreiutzu332

Activitate andreiutzu332

Dacă am făcut cont ( sunt major ) la o casa de pariuri in numele lui tata și s-au prins cei de la verificări fiindcă aveam același număr de telefon ( contul meu inchizandu-l permanent în trecut eu personal din diverse motive) la fel și pe acesta acum in urma verificarilor , e fals în identitate ?Am trimis și poza cu buletinul și contu a fost verificat cu totul ok până când au văzut nr. De telefon același. Am încălcat regulamentul lor și scrie că pot contacta autoritățile pentru frauda, dar nu am depus nu am făcut nimic ... Am vorbit și la telefon să verific contul dar nu e că la banca sau Orange sa te înregistreze sau nu am fost informat ... pot demonstra că am fost eu și nu tata cel ce a făcut contul ? Fix asta îmi trebuia...
Răspuns la discuția Minor la aparate
Up
Eu am 18 el 17 , am fost legitimati la mine totul ok la el probleme fiind minor si fara buletin a fost pus la perete si perchezitionat.
Nu am semnat nimic niciunul. El tot spunea ca e cu mine ca doar eu am bagat el doar s-a uitat la mine etc. Eu nu am deschis gura decat sa imi repet numele atat .
Ce pot patii eu , si el ? Iau spus ca il lasa in pace si sa stea linistit da acuma eu stiu..
Ce poate pati cineva care ma ataca pe strada cu un briceag sau baioneta si imi provoaca rani , dar este minor ?
Ca de ex : Merg pe strada si vin mai multi la mine pe degeaba ( asa e in ziua de azi ) si unul ma ataca fara sa ii fac nimic. Apoi sun la politie
Am nevoie de martori etc ?

Urmez sa fiu sanctionat pentru o greseala pe care mi-o asum. Am 10 pe primul semestru fara nicio absenta si fara sa deranjez vreun profesor in ora sau cu altceva ( am medii mari 8-9-10 ) si nu am mai avut sactiuni. Pe semestru 2 risc nota 2 la purtare in cel mai rau caz . Raman repetant ?
Ma poate sfatui cineva telefonic ce as putea patii si ce as putea face ..imi vine sa ma sinucid am 16 ani si vom discuta tot telefonic mai am o zi de trait :(
Un elev la cealalta clasa a avut sabie de 40 de cm in liceu si a venit politia si l-au dat la ziar si a avut doar 3 la purtare..
La ascultarea unei doamne avocat dumnezeu sa va dea toata sanatatea din lume m-am decis sa fac repost.
Problema :
Pe 07 martie s-a creat o stire fake cu un profesor cu poza acestuia pe un site ( poza facuta de mine si data cuiva sa creeze stirea ) . stirea nu e pe net dar asa pare deoarece e editata text cat si photo. Mai degraba stirea e una nu +18 ci una ca e un interlop etc.. Si eu am postat pe 07 martie pe grupul clasei de mssenger unde sunt 27 de elevi ai clasei. Acel grup este unul inchis privat. De acolo o fata a dat unui alte fete poza si tot asa pana a ajuns la profesor iar profesor s a dus la dirrctoare iar directoarea la politie . M-au chemat in cabinetul acesteia sa dau niste explicatii oral eu si cele 2 fete cum de exista acea chestie . Fetele au inceput sa planga fiindca ele spun ca doar intre ele au vazut poza iar profesorul si directoarea afirma faptul ca stirea fake a ajuns la cei de a 10 11 12 . Daca ele nu au fost eu nici atat si banuiesc altii care sunt din clasa mea dar se ascund si nu recunosc si 100% unul dintre ei este. Politistii m-au solicitat sa sterg toate pozele si asta am facut si m-au solicitat sa cer date de contact ale celui care mia editat stimea si am dato eu mai departe. Am spus ca asta voi face dar nu reusesc sa dau de el acum.. Vineri am fost chemat la directoare iar politistii au programat o intalnire luni cu parintii ... Acestia tot mentionau de o fapta penala si etc.. O sa am 3 la purtare caci directoarr este foarte exigenta.. Nu stiu unde locuieste profesorul mias da un picior sa pot stii sa vorbesc cu dumnealui .. Daca o sa ceara daune materiale sunt terminat ...o sa trebuiasca sa plateasca parintii mei banii...off Va rog spunetimi cee este cel mai bine de facut va pot oferi un numar de telefon daca doriti pe email.. Nu sunt un copil problema asta e prima abatare am 10 la purtare si media 9.20 in sem 1
Am primit poza editata de la cineva si am dat-o pe grupul clasei...doar atat am facut eu .. Si despre poza e poza cu profesorul normala pusa pe o stire cu text-ul de mai jos editat pur si simplu ca fiind interlop etc .. Nimic adevarat doar un edit ..care poate disparea complet.. Si din cate am inteles unii colegi s-au pus sa dea la prt poza...da eu doar am pus-o pe grup si imi asum pana aici da nu vreau sa fiu judecat pt share pt ca nu eu am dat share :/ nu vreau dosar sau alte chestii ma rog la dumnezeu sa imi dea 2 la purtare si sa ma dea afara de la ore 5 zile , am media 10 la purtare pe primu semestru si nu creez probleme in liceu , am terminat cu 9,17 in sem 1 si am 2 de 10 in sem 2 . Am fost si amenintat cu batai de catre cei mai mari unde cred ca au ajuns poza dar ei nu vor sa spuna si imi spuneau in pauza sa iau vina toata asupra mea... Personal imi asum ca am postat pe grup dar era un cerc restrans privat pe care l-am sters complet si tot ce era acolo..

Cornelia Dayes a scris:

Am inteles. Hai sa mai lamurim cateva lucruri atunci:
1 - modul in care ai modificat fotografia profesorului ar putea fi interpretat ca obscen sau denigrator? Sau a reiesit doar o caricatura (in sensul din dictionar al cuvantului de caricatura);
2 - unde ai distribuit aceasta fotografie? cativa amici prin mesaje directe sau medii de socializare prin postare?

16 acum o luna

Cornelia Dayes a scris:

Ma rog, nu-i chiar in ordine ce-ai facut dar de aici pana la a-ti ruina viata cred ca mai sunt niste pasi. Uite, chiar acum nu stiu, cati ani ai tu impliniti fiind in clasa a noua?