avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 855 soluții astăzi
Forum Activitate Sorinsabau

Activitate Sorinsabau

Răspuns la discuția Parcare sub geam
Am rezolvat ușor aceasta problema.Mi-am cumpărat un coteț de mașină care nu funcționează și am parcat-o sub geamul meu și de atunci liniște.
Daca am depus un dosar la avocat și mi sa cerut un onorariu și am platit iar după 2 săptămâni mi sa mai cerut un onorariu dublu față de primul este corect?
Discuție datorii
Buna ziua.Am luat un credit in 2008 de la tbi pe care l-am achitat partial.Anul trecut am fost sunat de la eos ksi ca am datorii la ei de la tbi.Am platit 3 rate a 100 de ron suma totala de plata fiind 5500 de ron.Acum am primit de la ei o oferta de 4500 de ron daca o achit se stinge datoria.As vrea sa stiu daca acest credit este posibil sa fie prescris deoarece se fac prea multe oferte
Răspuns la discuția prescriere
Va multumesc.Aceasta actiune in consttematare unde trebuie sa o fac credetima sunt depasit in acest sistem
Discuție prescriere
Buna ziua as dorii sa stiu daca un credit bancar este prescris ce ar trebuii sa fac deoarece primesc somatii de la firmele recuperatoare.Sa constat s-au sa astept executarea silita.
Buna ziua am o rugăminte la dv.Am avut o proprire la angajator,am terminat cu aceasta proprire iar la final s-au retras cu 500 de Ron în plus.Astăzi am trimis executorului un email sa vad cum pot recupera suma de bani si mi-a spus sa fac o cerere către bej de restituire suma de bani dar nu stiu exista cereri tip
Buna as dorii sa stiu cum recuperez suma de 500 de Ron bani propriti in plus de executor.Am terminat cu prorirea iar aceasta suma este in plus luata de executor.D-na secretara a executorului mi-a spus sa fac o cerere să-mi recuperez banii.Cum este posibil așa ceva pe banul meu sa fac cerere să-l primesc?
Discuție Prescriere
Am luat un credit prin brd iar ultima plata sa făcut in 2013 acesta este prescris primind o somație după 5 ani