avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1840 soluții astăzi
Forum Activitate Smaranda Bara

Activitate Smaranda Bara

Răspuns la discuția rectificare CF
Suprafata mai mare rezulta dintr-o expertiza extrajudiciara intocmita ulterior inscrierilor in CF. Actele care au stat la baza inscrierilor in CF constata ca suprafata terenului este identica cu cea inscrisa in CF. Prin urmare nu este vorba de o eroare materiala.
Mentionez ca unicul proprietar tabular este reclamantul.
Multumesc
Răspuns la discuția rectificare CF
Actiunea are ca obiect rectificarea suprafetei inscrisa in CF intrucat suprafata terenului este mai mare decat cea inscrisa in CF
Discuție rectificare CF
Buna ziua,

Am si eu o problema. Cu cine ma judec intr-o actiune de rectificare de CF cand eu sunt singurul proprietar tabular?
Multumesc
Răspuns la discuția Lamurire-tagada paternitate
in mod normal , daca prezentati buletinul de identitate la arhiva ar trebui sa va lase sa studiati dosarul. nu cred ca este necesar a formula vreo cerere in acest sens
Răspuns la discuția Pensie alimentara
nu este o scimbare recenta. Corect este pana la 25 de ani
Răspuns la discuția doresc un sfat privind partajul
mama Dvs. nu are nicio legatura. puteti cere la masa de impartit tot ceea ce ati achizitionat in timpul casatoriei.
iar apartamentul in procesul de partaj iti puteti scoate la licitatie in cazul in care nu gasiti cumparator pana atunci.
Răspuns la discuția VA ROG SA MA AJUTATI!!!
creditul luat in timpul casatoriei reprezinta datorie comuna a sotilor, chiar daca acesta este luat pe numele Dvs.
cat despre partaj si eu sunt de parere ca ar trebui sa introduceti cat mai repede cererea de partaj, si sa va angajati un avocat.
Răspuns la discuția neprezentare la proces
este foarte important sa pastrati legaturi personale cu copilul, de preferinta inntalnirile cu acesta sa aiba loc in lipsa mamei pentru a va putea desfasura amandoi.
Răspuns la discuția infiintare srl
veti avea un singur obiect principal de activitate , iar ca obiecte secundare le puteti pune pe toate cele pe care puteti lucra in bza obiectului principal
totodata puteti autoriza mai multe obiecte de activitate.
taxele sunt in jur de 350 lei si 100-150 lei publicarea in Monitorul Oficial, suma pe care o achitati la ridicarea certificatului de inregistrare.
cu certificatul de inregistrare va trebui apoi sa va prezenta la Finante pentru a primi R-ul
Răspuns la discuția Program vizitare minor
mamam este obligata la respectarea hotararii judecatoresti, iar in cazul in care nu intelege sa o faca va trebui sa va adresati unui executor judecatoresc