avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1184 soluții astăzi
Forum Activitate silviu_silvinho

Activitate silviu_silvinho

Am cumparat un Logan de la o cunostiinta, ulterior am aflat ca masina ar fi fost luata cu credit bancar (s-a girat cu masina pt acel credit, dar pe cartea de identitate era trecut ca proprietar), iar acel credit nu a mai fost platit. Masina este acum pe numele meu, pot avea vro surpriza sa imi fie ridicata masina de catre executori? Eu acelei cunostiinte i-am dat bani pe ea, iar acum este trecuta ca proprietatea mea. #-o#-o
Prietenul este o cunostiinta comuna care a aspus ca masina ar fi fost cumarata cu credit bancar. . . iar la acel credit s-a girat cu masina. Masina urmeaza sa o inscriu pe numele meu, pot avea vro problema ulterioara (ex de a imi ridica masina executorii)?
Zilele acestea am cumparat un Logan, am facut actele tot (contract vanzare cumparare - cf), urmeaza sa o inmatriculez iar un pr mi-a spus ca masina aceea ar fi girata la o banca. Ce pot face? Mentionez ca masina este inscrisa pe persoana fizica . . .
Am niste nelamuriri care ma poate lamuri plz :)
Vreau sa achizitionez o masina secound hand care este adusa inainte de 15 decembrie in tara. Mai pot plati taxa veche sau nu? (am inteles ca trebuia o declaratie la finante facuta sau ceva de genu)
Am niste nelamuriri care ma poate lamuri plz :)
Vreau sa achizitionez o masina secound hand care este adusa inainte de 15 decembrie in tara. Mai pot plati taxa veche sau nu? (am inteles ca trebuia o declaratie la finante facuta sau ceva de genu)
Discuție Dovada!
Buna ziua! Vineri am avut parte de o nefericita intamplare. Am avut o mica tamponare in urma careia mi s-a ridicat permisul de conducere pe termen de 2 luni. Am cerut dovada fara drept de circulatie, iar la primirea ei m-am grabit si nu am observat ca era cu. O pot anula? Doresc sa dau examen pentru reducerea pedepsei. Ce pot face cu dovada? Stima!
Discuție Martor!
Buna! Am fost citata ca martor intr-un dosar penal (era vb de o bataie intr=un prieten si un politai.) Am primit citatie sa merg la parchet. In urma bataii am datr o declaratie la sectia de politie din aceea localitate. Acum a venit o citatie ca martor. Sunt obilgat sa ma pun martor?