avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 874 soluții astăzi
Forum Activitate Adrian a

Activitate Adrian a

Bună ziua
Referitor la arhiva unei companii private, din 01.01.2016 când sa aprobat arhiva electronica, arhiva mai trebuie ținută și pe hartie
Mulțumesc
Bună ziua
Am contract part time pe o firma de o ora pe zi care este perioada de preaviz
Dacă în contract scrie 20 de zile dar se refera la contract full time
Mulțumesc
Bună seara
In data de 08.09.2021 am primit amenda pentru extintor expirat
In procesul verbal scrie că am fost sancționat conform actului normativ
OUG 145/2002 articol sancționare 100/1/13 din actul normativ OUG 145 /2002,eu am citit și nu scrie nimic în aceste articole de extintor expirat scrie doar omologat
Scrie in p.v. că pot face contestație la judecătoria sectorului 5,pot face contestația online
Mulțumesc
Unde pot sa fac asta?
Mulțumesc
Bună dimineața
In data de 08.09.2021 am fost oprit de poliția rutieră și sancționat pentru extintor auto expirat pot contesta contravenția? Și ce pot face în legătură cu ne respectarea codului rutier de către polițiști adică întoarcere pe linie dubla continua și mers pe contrasens atâta timp când nu erau în misiune?
Mulțumesc
Buna ziua
Perioada de șomaj tehnic impusă de starea de urgență se consider continuitate în muncă?
Caz concret ,perioada de proba de 90 de zile se prelungește cat a fost șomajul tehnic pe perioada stării de urgență?
Mulțumesc
Răspuns la discuția Notificare
Mulțumesc
Discuție Notificare
Buna dimineața
Am contract de munca pe perioada nedeterminata,dar sunt in continuare in perioada de proba de 90 de zile pot sa plec printr-o simpla notificare sau trebuie sa dau preaviz?
Mulțumesc
Discuție Acte prima casa
Buna ziua
Care sunt actele necesare la circa financiara pentru a trece pe numele meu un apartament achiziționat prin credit prima casa?
Mulțumesc
Discuție Acte prima casa
Buna ziua
La circa financiara pentru înregistrarea unui apartament cumpărat cu prima casa actele necesare trebuie sa fie originale sau copii xerox?
Mă refer releveu apartament,actul de vânzare și certificat energetic și dacă știți că mai trebuie alte acte
Mulțumesc