avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 541 soluții astăzi
Forum Activitate Luca Tudor

Activitate Luca Tudor

Nu s a transmis nici o mențiune de schimbare sau adăugare la regulamentul intern.
Ni s a transmis doar acest e-mail

Cornel Vasile a scris:

informarea face parte si din Reg. Intern?

Bună ziua.
Am primit acest e-mail de la angajator.
Este legal?
Menționez ca nu am semnat nimic și ca informarea a fost doar pe email.
-Incepand imediat, toti fumatorii trebuie sa se deponteze la iesierea din spatiul clinicilor/spitalului pentru tigara, si sa se reponteze la intrarea in incinta. Pentru corectitudine fata de toata lumea, vom considera cele 30 de minute de pauza de masa ca fiind inlocuite de pauze la tigara. Atentie, tot pentru corectitudine fata de toti colegii nostri, pauzele de tigara mai lungi de 30 de minute pe zi (cumulat) vor fi scazute din timpul de lucru normal (sau din orele suplimentare, dupa caz).
Dacă îmi dau demisia pana semnez actul adițional de trecere pe alt post rămân în preaviz pe același salariu?
Angajatorul îmi poate închide contractul sau micsora perioada preavizului înainte de terminarea acestuia?
Bună ziua.
Lucrez la actualul angajator de doi ani și jumătate, de la 01 august voi trece pe un alt post în același departament . HR ul mi-a dat de semnat o anexa în care este trecut ca voi avea din nou 90 de zile de proba. Este ok?
Va multumesc tare mult!
Nu, sunt singura la parinti
Buna seara.
Mama mea are un apartament pe care dorește să îl treacă pe numele meu.
În afară de vanzare-cumpărate mai sunt si alte modalitati pentru transferul a bunului?
Multumesc tare mult!
Buna ziua.
Cum pot cere recalcularea pensiei ?
Trebuie să angajez neapărat un avocat?
Va multumesc mult.
Buna ziua.
Prin divorțul la notar eu sunt părintele rezident și tatăl copilului are dreptul la două weekenduri pe luna și jumătate din vacante , dar avem custodie comună.
Mai nou copilul sta aproximativ jumătate de luna la tatăl său și jumătate la mine.
Va rog, daca ma puteti ajuta,pensia alimentara se injumatateste sau anulează în cazul acesta?
Buna seara.
Sunt obligată să plătesc fondul de reparații dacă reparațiile nu au avut loc, ci doar se strâng bani cu un an in avans pentru repararea liftului ?