avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 232 soluții astăzi
Forum Activitate sony_kelly

Activitate sony_kelly

Buna ziua sunt o viitoare mamica si as dori o lamurire referitor la indemnizatia de crestere si ingrijire copil si anume daca as opta pentru CIC pe 2 ani cumva legea spune ca nu mi garanteaza locul de munca in cel de al doiea an?Mentionez la lucrez la stat...O alta intrebare ar fi care ar fi momentul in care ar trebuie sa ma hotarasc daca stau acasa un an sau 2 ani si daca sunt diferente de calcul al indemnizatii in primul an fata de al doilea an. Va multumesc anticipat
Buna ziua ....am mai mult o curiozitate ...am auzit ca de anul acesta functia de casier se poate incadra si pe studii superioare si aici va dau strict exemplu meu ..am terminat administratie publica si sunt casiera la un spital judetean si am salariu 600 lei
va multumesc anticipat
as dori un raspuns va rog
vreau sa concurez pe postul de operator rol intr-o primarie si as dori sa aflu daca facultatea de administratie publica ma ajuta stiind ca acest post necesita doar studii medii
Discuție OPERATOR ROL
buna ziua as dori si eu o lamurire .....mi-am depus dosarul pt ocuparea unui post la o primarie de OERATOR ROL si as dori sa stiu daca facultatea de ADMINISTRATIE PUBLICA ma ajuta la acest post...ma refer daca postul prevede studii superioare sau daca nu prevede nu ma ajuta facultatea cu nimic????????
VA MULTUMESC
buna ziua as dori unraspuns la intrebarea cat dureaza deblocarea unui post unic intr-o institutie bugetara?
va multumesc
buna ziua , as dori dori un raspuns la o intrebare zic eu simpla pt dumneavoastra ....sunt casiera la un spital as dori sa stiu daca licenta in "administratie publica" ar putea fii folosita la functia pe care o detin? ma gandeam ca spital tot un serviciu public este nu? va multumesc anticipat:)
Răspuns la discuția contract de munca - 6 ore/zi
va rog mult un raspuns
m-am angajat de curand la ofirma si eu ma ocup de inregistrarea contractelor de munca .....dar am o problema
cum inregistrez persoanele care au diplome (diverse ...de calificare ..de absolvire a 10 clase..etc )dar ei nu activeaza pe posturile care figureaza in diplome ? gresesc daca i-am inregistrat ca muncitori necalificati?
va multumesc anticipat