avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 868 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters63637

Activitate ContSters63637

Răspuns la discuția cerere
sa-l puna sub interdictie, dar nu ca vrea sa-si vanda casa, ci pentru ca nu mai poate sa-si poarte singur de grija
dupa stiinta mea, toate creditele sunt insotite de o asigurare de viata a debitorului. s-ar putea sa nu trebuiasca sa platiti ceva, in conditiile existentei acestei asigurari
Răspuns la discuția cerere
nu am avut, dar am mai auzit de un astfel de registru, notari

cel mai sfant, va deplasati
Răspuns la discuția proprietate
nu inteleg?
cum adica el are streasina si dvs acoperisul
Răspuns la discuția accident rutier cu victima
deocamdata nu faceti nimic. nu-l bagati in seama. situatia descrisa pare in favoarea dvs
e mai complicat cred, dar merge.
obtineti dovada aprobarii creditului din partea bancii si, fie incheiati contractul, fie actionati in judecata promitentul - vanzator pentru o hotarare care sa tina loc de act.
notati litigiul
inteleg la ce va referiti! la suprafata utila a unui ap sau la un calorifer, probabilB-)
am inteles, eu am inrevocabila in sensul mentionat de mine...
suprafata radianta?#-o
X-(
eu am inteles. aceste tevi au in general o forma conica, si ar trebui sa fie situatia exact invers decta s-a facut calculul, insa legea nu reglementeaza decat pt partile comune


iar caldura este radianta nu tevile, prin urmare indiferent de centrala de ap sau repartitoare, pt partile comune se face la suprafata utila determinata fractional/procentual asa cum am spus

exista reglementari cum se calculeaza caldura si la cei cu repartitoare/centrale si cei fara - in acelasi bloc, dar asta e alta discutie
dl presedinte, scuze, era vb despre partile comune, care nu au legatura cu centralele din ap fiecaruia