avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 852 soluții astăzi
Forum Activitate meli22

Activitate meli22



Buna , sunt inavtatoare la clasele I-IV, am absolvit liceul pedagogic 5 ani, 4 ani facultatea de stiinte economice - sunt licentiata + modulul pedagogic din cadrul facultatii, iar acum as dori sa aflu care va fi incadrarea mea?
Multumesc
multumesc mult!O zi buna!
Buna, sunt o mamica ce se afla in prezent in concediu de crestere copil de 1 an si 6 luni,acum beneficiez de acea indemizatie, acusi ajung la finele acestui concediu si as dori sa raman din nou insarcinata astfel incat sa nu-mi reiau activitatea din august.Voi beneficia oare de indemnizatie , dupa ce voi naste?
buna , sunt inavtatoare la clasele I-IV, am absolvit liceul pedagogic 5 ani, 4 ani facultatea de stiinte economice - sunt licentiata + modulul pedagogic din cadrul facultatii, iar acum as dori sa aflu care va fi incadrarea mea? MULTUMESC
Am un titlu mai vechi pe care apar mai multi proprietari pe mai multe terenuri extravilan.
Unul dintre acesti proprietari doreste sa se intabuleze?
Daca el este cel care are aceasta intentie va fi si cel care suporta toate cheltuelile chiar daca vom fi si noi intabulati? Sau se vor imparti cheltuielile si cu ceilalti proprietari?
Am dreptul la cei 100 Euro pt. carte, ca si cadru didactic titular cu o vechime de 11 ani, daca... in anul scolar 2006-2007 am predat la catedra tot anul, iar in anul scolar 2007-2008 am predat la catedra doar in primul semestru iar in al doilea sem. am fost in concediu medical cu probleme legate de sarcina? :-/
Multumesc pt. promptitudine! Melinda
Buna, as vrea sa stiu daca acel stimulent care apare in actele de copletat pt primarii este indemnizatia pentru cresterea copilului sau o suma de bani in valoare de 204 ron cu totul alta despre care am mai citit si scria ca se numeste prima de nastere? Multumesc
Buna, daca este cineva care m-ar putea ajuta il rog sa o faca ! Acum 10 zile in 15 .08 am fost internata si am nascut iar eu tocmai eram in concediu de odihna ,acesta mai dureaza pana in data de 28 .08 08 iar eu nu am folosit nici macar o zi din concediul prenatal .Ceea ce nu stiu eu este faptul ca :de cand voi intra eu in concediu postnatal ?Cind expira concediul de odihna ,sau din ziua in care am fost internata in spital? Nu am primit inca nici un fel de concediu medical la iesirea din spital ,am inteles ca medicul de familie mi-l va da, dar incepand cu ce data?