avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 723 soluții astăzi
Forum Activitate Cristinutza30

Activitate Cristinutza30

Bună ziua. Cererea și dosarul pentru reevaluare incadrare in grad de handicap se depun cu 60 de zile inainte de expirarea termenului de incadrare in handicap. După depunerea dosarului,va suna cineva după ceva timp sa transmită actele incomplete in dosar? Sunt obligați cei de la DGSAPC?
Ordonanta prezidențială.. .suplinire acord minor....cheltuieli de judecata parat către reclamanta
executorie fara somatie sau fara trecerea unui termen cheltuieli de judecata
Adica nu are termen de plata? Poate dura și un an sa plătească cheltuielile?
Daca nu plătește ce e de făcut?
Ordonanta prezidențială.. .suplinire acord minor....cheltuieli de judecata parat către reclamanta
executorie fara somatie sau fara trecerea unui termen cheltuieli de judecata
Adica nu are termen de plata? Poate dura și un an sa plătească cheltuielile?
Buna seara. Am deschis un proces pt ordonanta prezidențială. M-am uitat pe portal și scrie
Amână pronunţarea în cauză la data de 10.07.2024. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 22.06.2024
Adica pana în 10.07 se face pronunțarea sau în 10.07 se face pronunțarea?
Bună ziua. Decizia de incadrare in handicap a copilului a fost în 14 09...stiu ca se depun actele cu 60 zile inainte de expirarea certificatului ..urmând ca în 07.07 sa fie depuse actele pt comisie. Am văzut ca în 07.07 pica duminica. Se vor putea depune actele în 08.07 fiind zi lucrătoare sau în 05.07?
Bună seara. Tatăl nu este de acord cu declarația ce ar trebui sa o dea ca minorul sa fie reevaluat pentru a fi încadrat intr un grad de gandicap. Cât timp durează în instanta suplinire acordului tatălui?
Buna ziua. Cat este valabila declaratia prin care tatal isi da acordul pentru minor la comisia de handicap?
Bună ziua. Tatăl meu a luat un apartament în timpul divorțului cu mama și a făcut act de vanzare cumpărare cu mine,el fiind stăpân cât trăiește iar după decesul lui eu devenind stăpâna. Acum s a recasatorit cu o femeie ce nu are copii. Dacă tatăl moare în timpul căsătoriei cu actuala, actuala lui are drept la locuinta mea ce devin stăpâna ?
Bună seara. Mama Elena s a recasatorit cu Ionel(nu este tatăl meu). Ea locuiește la el,el fiind divortat și nu a făcut partaj cu fosta nevasta, ulterior investind având acte cu mama. El nu are copii. În cazul decesului mamei mele si faptul ca actualul ei ar trai ,eu am vreun drept la ce s a investit sau lucruri cumparate din timpul căsătoriei cu mama ? Știu ca dacă moare el ,doar mama are drept
Bună ziua
Parintii mei sunt divorțați.port numele tatălui biologic
Mama s a recăsătorit cu cineva fără copii
Partea mamei de moștenire după decesul tatălui vitreg fie ca Mama trăiește sau nu...mi se va cuveni și mie după Mama?