avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 577 soluții astăzi
Forum Activitate Cristinutza30

Activitate Cristinutza30

Bună ziua
Parintii mei sunt divorțați.port numele tatălui biologic
Mama s a recăsătorit cu cineva fără copii
Partea mamei de moștenire după decesul tatălui vitreg fie ca Mama trăiește sau nu...mi se va cuveni și mie după Mama?
Fiind salariata va avea nevoie pe lângă certificat de o adeverință ca eu nu l am la deducere?
Bună ziua. Fostul soț spune ca nu a primit hotararea de divort unde este su dreptul de vizita (eu am primit o demult). El timp de 6 luni trebuie sa vina la domiciliu meu sa vadă fetita în prezenta mea. Este obligatoriu sa respecte cele 6 luni de la data în care este încheiată hotararea?
Bună dimineața. Sunt divorțată,custodie comunica,fetita e la domiciliu meu. Tatăl copilului îmi cere certificatul de naștere al fetei pt deducere personala. Sunt obligata sa îl dau fiind eu tutore și avandu l in întreținere.? El plătește pensie alimentara
Buna ziua. Daca am platit taxa pt schimbare buletin in 15.05.2023 si nu l am putut schimba deoarece divortul nu era legalizat, daca merg acum in iunie cu divortul legalizat se mai ia in calcul taxa de schimbare buletin sau trebuie sa platesc alta? Multumesc!
Buna ziua. Am primit hotararea judecatoreasca definitiva si fara cale de atac. Doar avocatul poate merge sa o legalizeze?
Buna ziua
Am primit hotararea judecatoreasca(divort si custodie)
In hotarare scrie fara cale de atac
Mai trebuie legalizata?
Buna
Am o amica ce a facut analizele pentru scoala de soferi si in foaia de scolarizare are apta cu corecte optica? Ce inseamna? E obligata sa poarte ochelari la proba teoretica si practica? Ii va veni pe permis un cod si va fii obligata sa poarte ochelari? Va multumesc!
Buna ziua. Am un cazier luat in 10.09.2022(expira in martie) ..retin ziua ca atunci a fost ziua mea
Numai stiu pe unde l am pus si am nevoie pt examen auto
Pot merge la ghiseul de caziere sa iau altul pt examen auto sau numai in martie am drept?
Buna seara
Am nevoie de o informatie
Dau sala pt prima data
Am platit la posta 89 lei + 5 lei alta taza=94 lei
Daca voi pica sala, va trebui sa mai platesc cei 94 lei? Care este procedura?